Otvovice 1:2 Olovnice

Na zápas v Otvovicích nebudeme vzpomínat v dobrém. Domácí se od 1. minuty řídili heslem "NESTAČÍŠ - MRZAČÍŠ," a dnes zpomalený rozhodčí Kopiště bohužel na jejich MMA styl hry přistoupil, neboť už v úvodní minutě nepotrestal jasně žlutý zákrok otvovického Helebranta na Vavrince. Uplynulo jen deset minut hry, když dlouhodobě mentálně retardovaný asistent rozhodčího "laik" Lubomír Mareš (71 let) hned třikrát nesmyslně zvednul praporek, byť naši hráči se kolikrát ještě ani nerozběhli za míčem. Ve 12. minutě "Putzik" chytře urychlil rozehrávku standardní situace, domácí včetně pomezního (zapaloval si cigaretu) nezachytili náběh Dominika Cvrčka za obranu, a ten nekompromisně přesnou střelou na zadní žrď otevřel skóre - 0:1. V 17. minutě mohli otvovičtí odpovědět, ale Valtrovu jedovku na přední tyč dokázal včas zneškodnit Jaroslav Prosický. V 19. minutě Petr Putz povedenou průnikovkou vyslal na zteč Matěje Vorlíčka, který po úniku z poloviny hřiště zakončil zkušeně podél brankáře Hoffmanna a rázem to bylo o dva fíky - 0:2. Nutno ovšem podotknout, že tentokrát náš forward v drobném ofsajdu stál, což potvrdila celá naše lavička, avšak místního pomezního asi bolela od zvedání praporku ruka a hlavnímu rozhodčímu už s ním došla trpělivost. Ve 22. minutě se dokonale vybarvila místní (holubická) hvězda Helebrant, který se pustil do ostré slovní přestřelky na téma "Otvovice - Bohnice, vyhaslé hvězdy a jak to bylo dál" s Putzem a výsledkem byla žlutá karta pro oba hráče. Poté úřadoval domácí kapitán Petr Strejček. Nejprve sejmul dalšího našeho hráče a dostal žlutou kartu, aby za šest minut po vlastní střele do tyče proměnil přísně nařízenou penaltu, kontakt tam byl - 1:2. 35. minuta mohla přinést navýšení našeho náskoku, ale Jan Pergler levačkou Hoffmannovu kasu netrefil. Ve 39. minutě si Jaroslav Valtr vyšlápl na Ondřeje Hajného a náš hráč s boulí na pravém nártu musel nuceně vystřídat. A pozadu nezůstal ani druhý Valtr Jiří, který ke dvěma střelám z hranice šestnáctky přidal i "flusnutí" na pomezního Michala Nováka. A pan Kopiště? "Nic jsem neviděl, hrajte dál!" Úvodní dějství zakončil trestňák Putze, ten gólman vyrazil jen před sebe, aby si následně poradil i s dorážkou Perglera. V 56. minutě mohli domácí srovnat krok, když po našem trestňáku vyrazili do brejku a proti Valtrovi na poslední chvíli zasáhnul až Prosický. Po hodině hry se zápas totálně vymknul kontrole hlavního rozhodčího (škoda, tři týdny zpět Olovnice - Pchery pískal výborně) a jeden ostrý zákrok za druhým na obou stranách vyústil ve žlutou kartu pro Davida Friče. Občas se hrál ještě i fotbal a 40 přítomných diváků mohlo zatleskat precizně rozehranému trestnému kopu v podání Putze, který orazítkoval břevno a následně se ve velké příležitosti objevil i Dominik Cvrček, svůj druhý gól ale tváří v tvář Hoffmannovi nepřidal. V 67. minutě už bouchly saze naplno, když bezmozek Helebrant dalším nešetrným zákrokem odrovnal kapitána Nováka, za což nepochopitelně druhou žlutou kartu nedostal, zatímco náš kápo musel ještě ten den místo chaty do slánské nemocnice s podezřením na přetržené vazy v koleni. Poprvé na jaře si tak zahrál i Ivan Štofl, ten přijel do dějiště utkání přímo z kladenských tenisových kurtů. Psala se 73. minuta, když Putz z dalšího přímého volného kopu pálil jen do ochranné sítě. Poté opět začal zvedat kraviny místní ultra neobjektivní pomezní "laik" Mareš, to už nevydržel vedoucí hostů Suchánek a reakce domácí střídačky? "My to víme, ale nikdo to dělat nechce!" V 74. minutě zamířil Valtr jen do boční sítě, a pak už přišly momenty Ivana Štofla. V 75 minutě si u postranní čáry vymíchal dva obránce, následně předložil merunu do ohně, kde Pergler trefil jen dobře postaveného strážce brány. Následovala 81. minuty hry, když Štofl sám před domácí kasou trefil jen brankáře, aby pět minut nato krásně našel ve vápně Vorlíčka, ten pálil těsně nad. Závěr jsme si zkušeně pohlídali, ale dnešní vítězství se nedá nazvat jinak než Pyrrhovo... Další utkání nás čeká už ve čtvrtek 4. května, kdy v dohrávce 18. kola přivítáme doma silné Žižice. Výkop je v 18:00. Přijďte fandit!

SK Otvovice - Sokol Olovnice 1:2 (1:2)