Pane rozhodčí, zabalte to!

Mimo mužstva žáků dohrával dnes své utkání odloženého 14. kola třetí třídy také náš A tým. Soupeřem nám byl na našem stadionu tým FC Koleč. Zápas začal šancí hostů, když jeden z jejich záložníků pálil těsně vedle naší branky. První tutovku v zápase jsme doslova zazdili v 17. minutě, Tomáš Sedlmayer brilantní přihrávkou našel za obranou soupeře Martina Turečka, který se zjevil zcela sám před hostující svatyní, bohužel poslal balon nad branku. Martine, placírou na zadní sakra! Za deset minut jsme mohli své zaváhání napravit, agilní Tomáš Sedlmayer se probil přes tři obránce Kolče a předložil kulatý nesmysl pro změnu Milanu Bláhovi, který mohl zcela regulérně postupovat sám na kasu, ale zastavil ho zvednutý praporek pomezního laika z Kolče, který svůj verdikt odůvodnil tím, že nás na půlce hostů bylo víc než zeleno-bílých. Nedáš, dostaneš. To se ukázalo ve 33.minutě, další naše spálená šance vyústila v první gól Kolče, která to sehrála šikovně, hostující útočník pak na konci akce předskočil ve vápně našeho obránce a bylo to - 0:1. Kopec smůly si náš tým měl však dnes ještě vybrat. Ve 44. minutě si míč po standartní situaci nešťastně sráží do vlastní branky Patrik Ševčík - 0:2. V poločase tak hosté vedou o dvě branky. Do druhé půle naskakuje místo Patrika Ševčíka Jarda Berta, ale než se stačí on i zbytek našeho mužstva po pauze rozkoukat, prohráváme již - 0:3. Tato laciná branka nás však nezlomila. Bojovnost a zase bojovnost, to je naše krédo! V 60. minutě po standratce náš stoper Honza Kinter přiklepl míč Frantovi Novákovi, který zacílil přesně k tyči - 1:3. Zápas však totálně nezvládá rozhodčí Karel Galgonek, který si na hřišti neumí zjednat pořádek, otáčí verdikty, ignoruje pomezní asistenty a zásadně ovlivňuje utkání. V 64. minutě totiž nejprve neuznává naší kontaktní branku na 2:3, důvodem prý byla vysoká noha našeho hráče Tomáše Sedlmayera ve vápně. Hned za minutu svůj rozhodcovský výkon korunuje odpískanou penaltou v náš neprospěch, hostující forward ustál souboj ve vápně, dostal se k míči a spadl. Že penalta nebyla věděli všichni, i proto ji hosté nejspíše nedali. Na hřišti planou emoce a na rozhodčího se valí jedna oprávněná kritika za druhou. Zpět k fotbalu, v 68. minutě nejlepší hráč hostů na place Leoš Denk skvěle připravil branku pro svůj tým, vymíchal dva naše borce a předložil opravdovou laskominu před branku, to nešlo nedat - 1:4. Naši borci to stále nebalí, Milan Bláha v úniku trefuje obloučkem břevno, Pavel Šulc hlavičkuje těsně mimo, a pak to přišlo podruhé, 79. minuta a trestný kop z vápna, Franta Novák ho rozehrál mistrovsky, tleskají i fanoušci Kolče. Běží 80.! minuta, rozhodčí končí utkání, že by se mu sekly hodinky? Kdo, ví...Konečný výsledek tedy zní 2:4. Další mistrovské utkání sehrajeme už tuto sobotu 4.5.2013 od 17:00 na hřišti Sokola Uhy. Přijďte fandit!

Sokol Olovnice - FC Koleč 2:4 (0:2)