Pchery 1:2 Olovnice

Po výborném výkonu v minulém kole, kdy jsme ukořistili zasloužené tři body z Žižic nás los zavedl do Pcher, které v loňském soutěžním ročníku zachraňovaly III. třídu na poslední chvíli, a tak jsme byli oprávněně pasováni širokou veřejností do role jasného favorita. Domácí hráči nevstupovali do zápasu v dobrém rozpoložení, když v posledním kole prohráli v Neuměřicích (1:3) a my jsme navíc přicestovali k utkání v 18 lidech! Po úvodním oboustranném oťukávání jsme v 10. minutě po faulu na Vorlíčka měli k dispozici zajímavou standardku, zkušeného brankáře Malého Putz svým pokusem nepřekonal. Neuběhla ani minuta hry a Malý musel opět zasahovat, to na něj z ostrého úhlu pelášil Cvrček, ale pcherský strážce brány a kapitán v jedné osobě našeho křídelníka vychytal. Ve 13. minutě Cvrček s Muchou nakrátko rozehráli rohový kop, druhý jmenovaný precizním centrem našel ve vápně hlavu Vítězslava Ocáska, který o nějaký ten metr minul domácí zařízení. Od 16. minuty nás pcherští přitlačili na svou polovinu a výsledkem jejich tlaku byly tři po sobě následujicí rohové kopy i série zcela zbytečně darovaných standardních situací. Ty mají místní borci výborně nacvičené a po jedné z nich Zdeněk Rada ve 21. minutě nacentroval míč do ohně, Lukáš Vacíř byl u něj dříve než Jaroslav Prosický a hlavou poslal své barvy do vedení - 1:0. Odpovědět jsme mohli hned za pět minut, kdy Putz nezištnou přihrávkou našel na pravém křídle volného Dominika Cvrčka, ale Malý se znovu vyznamenal. Nepřesnosti v kombinaci nás srážely až do 38. minuty, kdy to vzal na sebe Petr Putz, který po ťukesu s Matějem Vorlíčkem neomylně skóroval - 1:1. Na chvíli nás to nakoplo, ale další kostrbatá rozehrávka vedla ve 42. minutě k šesté standardce domácích, při níž si Rada s Vacířem dali repete, ale tentokrát Prosický zasáhnul včas. Poločas následně zakončily dva nepřesné pokusy Dominika Cvrčka nad. Tou dobou už jsme věděli, že s takovým výkonem ve Pcherách nemůžeme uspět a během poločasové přestávky došlo k trojímu střídání! Petra Solára nahradil František Novák, jehož syn Filip v divizním utkání Admira Praha B - Kosmonosy (2:2) hraném od 14:30 svým premiérovým gólem v dospělých skóroval za Admiru B, gratulujeme! Dominika Cvrčka nahradila staronová posila VIKTOR STOJKA a místo Jakuba Staňka naskočil stoprocentně zdravý asistent trenéra futsalové Slavie Praha David Frič. No a patřičný impuls našemu týmu pomohl, ve 46. minutě pálil Mucha těsně vedle. 49. minuta nabídla individuální akci Jana Perglera, který levačkou napálil břevno a tentýž hráč minutu nato tváří v tvář Malého neprostřelil. Následovala další gólovka, tu Putzovi zkazil asi oprávněně zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Po hodině hry si naskočil na roh Nováka Ocásek, ten hlavičkoval z bezprostřední blízkosti jen do Malého a ani následná skrumáž před bránou ke gólu nevedla. Dál jsme obléhali domácí svatyni co to jen šlo. Mucha z trestňáku o kousek bránu minul, Putz z identické situace o pár minut později nechal vyniknout znovu Malého. Pak už se zrychlily hodinky hlavního rozhodčího, neboť v 65. minutě Putz krásně předložil merunu z pravé strany do vápna Vorlíčkovi, a ten chladnokrevně skóroval, byť v zápise o utkání mu branku rozhodčí napsal až do 76. minuty - 1:2. To už se na hřišti objevil střídající Ivan Štofl, který si ještě z lavičky mohl vychutnat pokus o lob Marka Muchy i trestný kop vysoko nad v podání pcherského Vejrážky. Běžela 75. minuta utkání, když v ponechané výhodě Stojka vyprášil Malému rukavice, poté Štofl ranou bez přípravy o chlup minul místní svatyni. Definitivně rozhodnout mohl v 81. minutě Vorlíček po přihrávce Putze, ale domácí gólman včas "sklapnul betony." Pchery si ve druhé půli nevypracovaly téměř nic, přesto se body mohly dnes dělit. V 86. minutě jsme se dostatečně nezformovali v zadních řadách a autor vedoucí branky Vacíř utíkal sám vstříc naší bráně, perfektní zákrok však předvedl Jarda Prosický a bohatě se tak vykoupil za své pozdní reakce v prvním dějství. Zápas uzavřeli svými projektily David Frič a Petr Putz, ale skóre se už neměnilo. V neděli 18. září se po třech týdnech představíme v domácím prostředí, naším soupeřem bude pro nás velká neznámá - tým SK Slovan Dubí. Výkop je v 16:30. Přijďte fandit!

SK Pchery - Sokol Olovnice 1:2 (1:1)