Pletený Újezd 0:3 Olovnice

Kopanou na šikmé ploše v Pleteném Újezdu jsme zahájili slibně, když střela dnes netradičně hrotového útočníka Dominika Cvrčka byla sražena na roh. Zanedlouho vyzkoušel Šímovu pozornost kapitán Novák, byla to však jen jedna ze dvou přesných střel, které jsme v prvním dějství vyslali na domácí chatu. Hráči místního Meteoru poprvé ohrozili naši bránu v 8. minutě, Zeislův trestňák se mezi tři tyče nevešel. Ve 13. minutě pálil David Koblenc z otočky metr vedle domácí kasy. 16. minuta nabídla snad jedinou kombinační akci za celý zápas, Švihálek po přihrávce Lolloka levačkou těsně minul zařízení. Deset minut poté rovněž z otočky vystřelil Zeisl, navrátilec do sestavy Jaroslav Prosický si s jeho pokusem dokázal poradit a výborně si vedl i ve 34. minutě, kdy vyrazil nebezpečnou ránu Veselého. Nezáživnou pětačtyřicetiminutovku ukončila střela Martina Nídra z poloviny hřiště, kterou Šíma chytil do koše a nám bylo více než jasné, že po zemi domácí na jejich nefotbalovém terénu zkrátka nepřehrajeme. Druhá půle už byla o něčem jiném a naše možnosti naznačila 48. minuta, Petr Solár ale levačkou Šímu ještě nepřekonal. V 51. minutě ovšem domácí stoper nešťastně prodloužil dlouhý nákop za sebe a Dominik Čermák z první parádně trefil padající merunu k tyči - 0:1. Tento gól nám vlil čerstvou krev do žil a najednou nás bylo plné hřiště. Novák napálil hradbu těl stojících ve zdi, Koblenc těsně minul bránu z velkého vápna. 57. minuta ukázala jak nepostradatelným stoperem je Nídr, který až z vlastní půlky hřiště posadil míč neomylně na hlavu Víti Ocáska, ten neotálel a jako na zlatém podnose předložil gól do prázdné Cvrndovi - 0:2. Po hodině hry mohl domácí dorazit Solár, ale tváří v tvář Šímovi neuspěl. V 70. minutě jsme ale přece jen dali razítko na naši dnes vydřenou výhru, když další skvělý pas Nídra tentokrát Ocásek zakončil sám a balón od jeho hlavy proletěl mezi rukama vyběhnuvšího gólmana Meteoru - 0:3. Závěrečná desetiminutovka patřila domácím, avšak kromě jedné pološance dlouhodobě nejlepšího střelce METEPLETE Lolloka a jedné hlavičky Soboty mimo tři tyče se k ničemu vážnějšímu nedostali. Týden před zápasem jara - derby se Slatinou jsme tak na čele tabulky zvýšili náskok na své pronásledovatele na 6 bodů, navíc máme jedno utkání k dobru. Je nám ale jasné, že nejtěžší mače máme před sebou. V dubnu hostíme doma Slatinu a zavítáme na horkou půdu do Černuce B. V květnu budou následovat duely na Stochově a v Pozdni B a nezapomínejme ani na Slavoj Kladno B, ten bude na jaře výrazně promlouvat do bojů o prvenství. Tak 24. dubna v neděli od 17:00! Derby je tady! Přijďte fandit!

Meteor Pletený Újezd - Sokol Olovnice 0:3 (0:0)