Pojistku druhého místa přinesla výhra ve Zlonicích

Po dvou týdnech volna čekal na náš A - tým těžký úkol, los ho totiž zavedl na horkou půdu rezervy Zlonic, kde se vyhrává jen málokdy, o čemž svědčí i fakt, že tu na podzim prohrál také lídr ze Smečna. Do tohoto mače jsme však vstoupili náramně. V 15. minutě vyslal Radek Bednár do uličky Milana Bláhu, který se zbavil dotírajícího obránce a s přehledem zakončil střelou k bližší tyči - 0:1. O dvě minuty později domácí poprvé prověřili pozornost našeho zaskakujícího gólmana Patrika Ševčíka, ten se však překvapit nenechal. Šanci navýšit skóre v náš prospěch měl ve 20. minutě opět snajpr Bláha, tentokrát tváří v tvář proti domácímu strážci branky neuspěl. Poté nastřelily Zlonice z trestného kopu břevno naší svatyně. Ve 33. minutě už to bylo o dva fíky. Kanonýr s číslem devět na zádech vyzval milimetrovou přihrávkou ke skórování Radka Bednára, který nezaváhal - 0:2. Čtyři minuty před přestávkou jsme museli nuceně střídat, zraněného Jardu Bertu nahradil Vojtěch Karlovský, pro něhož to byl premiérový start za naše áčko. Těsně před odchodem do šaten pak při nás stáli snad všichni svatí, jasnou tutovku totiž domácí doslova zazdili. Druhý poločas načal Franta Novák, z trestného kopu však trefil jen dobře stojící zlonickou hradbu těl, a tak logicky přišel trest. V 51. minutě se domácí mančaft dostává do kontaktu, po pěkné souhře snižuje Veselý - 1:2. Nezastavitelný fantom jménem Bláha ale řádí dál, v 66. minutě opět odskakujeme na rozdíl dvou branek - 1:3. Zhruba dvacet minut před koncem zahrávali zloničtí pokutový kop, který Havliš bezpečně proměnil - 2:3. V poslední desetiminutovce jsme si doslova hráli s ohněm. Naši forwardi se předháněli ve spalování šancí a domácím tak stále zůstávala naděje na vyrovnání. Nakonec vše rozsekl Bednič, který sólem par excelence podtrhl dnešní naši cennou výhru - 2:4. Tímto výsledkem jsme si téměř jistě zajistili druhou příčku v tabulce, která doufejme bude na konci znamenat BARÁŽ. Výborně toto utkání odřídil pan rozhodčí Svoboda, a proto mu za tento výkon patří velké uznání. Příští utkání si rozhodně nenechte ujít, za týden v neděli 18.5.2014 totiž dorazí do našeho svatostánku SK Slatina, čeká nás tedy velkolepé derby. Výkop je v 17:00. Žáci hrají ve stejný den předzápas od 14:30 proti celku AFK Tuchlovice. Přijďte fandit. ŽELVA jedem!

SK Zlonice B - Sokol Olovnice 2:4 (0:2)

15. M. Bláha

33. R. Bednár

66. M. Bláha

90. R .Bednár

ŽELVA nastoupila v sestavě: Patrik ŠEVČÍK - Jan PERGLER, Martin NÍDR, Vítězslav OCÁSEK, Martin VYMĚTALÍK - Jaroslav BERTA (41. Vojtěch KARLOVSKÝ), František NOVÁK "C", Miroslav VACOVSKÝ, Pavel RAUŠER - Radek BEDNÁR, Milan BLÁHA (87. Vojtěch BUCHTA)

Náhradníci: Petr VESELÝ

Trenéři: Jan Buchta

Rozhodčí: Svoboda