Poločas snů, poločas hrůzy

Ke třetímu kolu jsme si zajeli do Vraného, kde naším dalším soupeřem bylo tamní béčko. Domácí celek měl od začátku utkání více ze hry a v rozmezí prvních tří minut také orazítkoval obě tyče naší svatyně. V 5. minutě se nám naskytla příležitost zahrávat přímý volný kop zhruba ze třiceti metrů. K jeho rozehrání se postavil Jirka Berta a provedl to opravdu znamenitě, balon přesně zaplul do levé šibenice branky domácích - 0:1. Ve 23. minutě nás podržel Pepa Novák, když trestňák z hranice šestnáctky dokázal se štěstím vyškrábnout na roh. O tři minuty později se dostáváme do dvougólového vedení, centr Berťáka od rohového praporku propadl stejně jako v minulém mači až na zadní tyč, kde stál nekrytý Vojta Buchta a bylo to - 0:2. Ani tento inkasovaný gól však domácí tým nepoložil a naopak celý zbytek prvního poločasu Vraný B dál hrozilo střelami ze střední vzdálenosti, po jedné z nich dokonce opět zazvonila tyč, ale skóre se již nezměnilo. Druhé dějství začalo opět velkým tlakem domácích, kteří se ovšem ne a ne prosadit. Pomohla jim až situace z 57. minuty, kdy Jiří Vébr zblízka nastřelil míč do pravé nohy Pepy Nováka, od které doputoval až do sítě - 1:2. Za dvě minuty už bohužel bylo vyrovnáno, ke vzdálenější tyči se levačkou trefil Pavel Hanzlík - 2:2. Obrat pak dokonali bratři Vébrovi dvěma téměř totožnými střelami z hranice vápna, nejprve v 65. minutě Jiří a po něm v 74. minutě i Ondřej - 4:2. Ve druhé půli nám Vraný zkrátka nedalo čuchnout a my se tak musíme soustředit na další zápasy. Nedařilo se ani našim žákům, kteří sice ve středu ve vloženém mistráku vyhráli 5:4 doma nad Zlonicemi (3x Vojta Frencl, Káťa Frenclová z PK a Kuba Pudil), stejným výsledkem však v sobotu podlehli na Brandýsku 5:4 (3x se znovu prosadil Vojta Frencl, jednou Dominik Klepek), a proto budou v příštím týdnu pohovory na téma - hra v obraně. Další utkání sehraje náš A - tým příští neděli 14.9.2014, kdy na domácím stadionu hostíme v malém vesnickém derby Slavoj Zvoleněves. Výkop je v 17:00. Naši žáci hrají o den dříve doma s Baníkem Stochov. Výkop je v 10:15. Přijďte fandit! ŽELVA jedem!

Sokol Vraný B - Sokol Olovnice 4:2 (0:2)

5. Jir. Berta

26. V. Buchta

ŽK: 76. V. Karlovský

ŽELVA nastoupila v sestavě: Josef NOVÁK - Patrik ŠEVČÍK (58. Miroslav VACOVSKÝ), Jan KINTER, Vítězslav OCÁSEK, Martin VYMĚTALÍK - Vojtěch KARLOVSKÝ, Pavel PIVARČI, Jiří BERTA, Vojtěch BUCHTA - Milan BLÁHA, Radek BEDNÁR "C"

Trenér: Milan Buchta

Rozhodčí: Průcha