Pozdeň B 1:3 Olovnice

V Pozdni B jsme si zahráli po čtyřech letech a začátek utkání patřil domácím, kteří nás zatlačili a v 7. minutě se dostali i do vedení. Precizně zahraným trestným kopem se prezentoval Lukáš Mansfeld - 1:0. Ve 13. minutě jsme mohli rychle srovnat krok, avšak pobídku Muchy Štofl zužitkovat nedokázal, když brankář Kraus jeho slabý pokus pohodlně lapil do koše. 16. minuta přinesla první nepřesnou ránu z kopačky středopolaře Hotového a minutu nato našel stoper Martin Nídr nezištnou přihrávkou Marka Muchu, který technickou střelou k tyči dorovnal skóre - 1:1. Ve 24. minutě jsme mohli jít do vedení, po přihrávce Koblence se v tutovce zjevil Štofl, avšak jeho pohotovou střelu dokázal vykopnout pozdeňský gólman na roh. Po třiceti minutách hry se pro změnu zaskvěl náš brankář Prosický, když tváří v tvář vychytal Prokeše a sotva se hra přenesla na opačnou polovinu hřiště, hlavičkoval o nějaký ten metr vedle kasy Solár. Konec prvního poločasu následně orámovaly dva trestňáky. Ve 36. minutě nejprve pálil mimo tři tyče Žemla, poté minutu před přestávkou z identické situace poslal míč do ohně Novák a Pergler, navrátivší se po zranění, hlavičkoval nad. Zkraje druhé půle zahrozili domácí, ale Prokešův pokus nadvakrát kryl Prosický. Následoval přímý volný kop Muchy těsně vedle brány a chvíli po něm vypálil z hranice šestnáctky Solár. Hra se postupem času přiostřila, z čehož vyplynuly žluté karty pro Ocáska, Koblence, Cvrčka i Vavrince. V 57. minutě hlavičkoval po rohovém kopu Nováka Ocásek, ale jeho hlavičce chyběla přesnost i razance. S přibývajícími minutami se oba týmy soustředily hlavně na to neudělat žádnou minelu vzadu, nedostat gól. V 72. minutě pozdeňští nevyřešili slibně se rozvíjející brejk a neujala se ani rána z otočky v podání Muchy. Až v 78. minutě jsme domácí překvapili rychle rozehranou standardkou, při které Franta Novák neomylně našel Márise Muchu, který parádně posadil merunu na hlavu Víti Ocáska a Kraus byl bez šance - 1:2! V. 87. minutě skóroval Ocásek znovu, avšak gól mu pro jeho těsné ofsajdové postavení uznán nebyl. A tak jsme razítko na mistrovské tři body přidali až v 90. minutě, kdy Šubrt složil k zemi zezadu Štofla a nařízenou penaltu bezpečně proměnil náš kapitán Novák - 1:3. Příští neděli 5. června k nám zavítá béčko Sokola Hrdlív. Výkop je v 17:00. Přijďte fandit!

Slavoj Pozdeň B - Sokol Olovnice 1:3 (1:1)