Pozdeň B 5:2 Olovnice

V 5. minutě se ujímáme vedení, když Novák z trestného kopu přesně posadil merunu na hlavu Vítězslava Ocáska - 0:1. Domácí kontrovali v 10. minutě střelou Kozelky, který z uctivé vzdálenosti orazítkoval břevno. Dobrý vstup do zápasu jsme mohli korunovat i druhým gólem o tři minuty později, kdy milimetrově načasovaný pas Martina Vymětalíka zastihl pozdeňskou obranu v nedbalkách, ale Martin Nídr tváří v tvář Krausovi neuspěl. V 18. minutě se zaskvěl Ševčík, který Prokešův projektil do šibenice vyškrábnul na rohový kop. 21. minuta a míč putuje po trase Cvrček - Koblenc - Vorlíček až k Nídrovi a ten na dlouhou nohu bodýlkem zvyšuje naše vedení - 0:2. Pět minut poté to "MÁRTY" zkoušel z přímého volného kopu, jeho pokus ztlumila dobře postavená domácí hradba těl. Na 36. minutu dnešního utkání nebude v dobrém vzpomínat kapitán František Novák, kterému bez cizího zavinění praskla achilovka a kdo ví kdy (nejdříve jarní část sezóny) a jestli vůbec (možný konec kariéry) se na trávník náš nejzkušenější špílmachr vrátí. Na plac tak musel naskočit Jaroslav Vosmík a pozdeňští nás zatlačili, při jejich největší šanci ve 45. minutě zaskočil za Patrika skluzem Dominik Cvrček. Další důležitý moment se udál o poločasové přestávce, kdy Mansfelda s Kodedem nahradili ve formě hrající áčkaři Pozdně Tomáš Hotový a zejména jeden z dlouhodobě nejlepších kanonýrů na okrese Petr Štěpánek. Že jde o rozdílové hráče jsme věděli, že bude ovšem za pět minut druhé půle vyrovnáno by jeden neřekl, ale v našem případě je v této sezóně možné všechno a to se opět potvrdilo (Petr Štěpánek s pomocí tyče a vlastní branka) - 2:2. V 52. minutě zůstal osamocený na zadní tyči Martin Nídr, ale Kraus jeho tutovku zklikvidoval, a pak se to na nás zase začalo valit. Nejprve se v 55. a 64. minutě prezentoval střelami ze střední vzdálenosti Hotový, Patrik Ševčík byl u obou tyčí včas. S přesnou střelou do šibenice od Petra Štěpánka ale v 68. minutě už nic dělat nemohl, a když v 72. minutě proměnil Jiří Provazník i přísně nařízený pokutový kop, bylo jasné, že je hotovo - 4:2. Konečné skóre stanovil svou třetí dnešní a celkově pátou víkendovou brankou znovu Štěpánek po individuální akci z poloviny hřiště - 5:2. V závěru to ještě zkoušeli Víťa Ocásek z otočky po standartce a na druhé straně dvakrát Štěpánek, na výsledku se už nic nezměnilo, a tak Pozdeň B/A vůbec poprvé letos vyhrála doma. Gratulujeme! Příští týden v sobotu 27. října od 14:30 hrajeme v Kolči. Přijeďte fandit!

Slavoj Pozdeň B - Sokol Olovnice 5:2 (0:2)