Slatina 3:0 Olovnice

Derby ve Slatině nabídlo v úvodu dvě standardní situace, nejprve jsme rozehrávali my, ale míč ztlumila dobře postavená zeď domácích. Poté si balón na opačné straně hřiště postavil Doležal, ale taktéž ho do sítě nedostal. V 6. minutě nastala první větší rozepře, Jan Pergler se na levém křídle hezky uvolnil a přesně přihrál merunu Štoflovi, který skóroval, avšak slatinský pomezní viděl ofsajd, a tak gól neplatil. 15. minuta přinesla první branku utkání, dlouhé autové vhazování Jaroslava Doležala se odrazilo od hlavy našeho kapitána Nováka bohužel přímo do sítě - 1:0. Snažili jsme se rychle srovnat krok, ale hlavičce Dominika Cvrčka v 17. minutě chyběla přesnost a stejně se vedlo i Ferrymu v minutě 22., kdy vypálil z uctivé vzdálenosti nad. Dvě minuty nato uviděli žlutou kartu hned dva naši obránci, Vymětalík za faul na Mrázka a Nídr za zbytečné řeči. Pak nás domácí zatlačili a s přibývajícíni minutami stoupal bohužel i počet našich faulů. Největší problémy nám dělalo ubránit slatinského středopolaře Mráze. Ve 27. minutě jeho střelu kryl brankář Prosický, pět minut poté mu musela pomoci i levá tyč a tlak domácích vrcholil kolem 40. minuty, kdy Marek hlavičkoval mimo, Mráz trefil spojnici břevna a tyče a Novotný dokonce skóroval, ale z jasného ofsajdu, ten ze svého postavení dobře viděl i hlavní rozhodčí Nykl. Ještě jednu příležitost jsme v první půli měli, když Honza Seidel trefil levou tyč Cermanovy svatyně. Poslední slovo měli opět slatinští. Ve 45. minutě si neodpustil komentář k výroku sudího náš gólman a domácí tak zadarmo přišli k rozehrávce nepřímého kopu, ten jsme naštěstí dokázali ubránit. Po změně stran se do utkání zapojili i tři hráči z lavičky, Vojtěcha Karlovského a Adama Sedlmayera doplnil hned zkraje druhého dějství Vítězslav Ocásek, navrátivší se ze svého zaměstnání. A byl to právě posledně jmenovaný, který měl v 50. minutě na hlavě vyrovnání, proti jeho pokusu, po pěkně rozehraném rohu Nováka, se bohužel postavila pravá tyč Cermanovy brány! Zatímco konec prvního dějství patřil místním, začátek toho druhého jednoznačně nám. Domácí nevěděli, kde jim hlava stojí, Martin Nídr to dokonce zkusil i z poloviny hřiště, čímž zmátl některé fanoušky, ti už už zvedali ruce nad hlavu, meruna ovšem skončila pár čísel v zámezí. Šance měli Matěj Vorlíček a František Novák, Cerman však dále odolával a nastal další důležitý okamžik. V 55. minutě fauloval před velkým vápnem Martin Vymětalík, rozhodčí mu původně kartu dát ani nechtěl, avšak náš zkušený bek nepochopitelně odkopnul míč z místa přestupku, přišla druhá žlutá - červená, a šli jsme do deseti. Slatinští si v následujících minutách zkušeně hlídali jednobrankové vedení, a když v 57. minutě Jan Seidel zahrál ve vápně rukou, nezbývalo hlavnímu rozhodčímu nic jiného, než nařídit pokutový kop. K jeho exekuci se postavil Josef Mráz, ale náš gólman už předem věděl, kam penaltu umístí, i proto se skóre nezměnilo. Až v 70. minutě jsme kapitulovali podruhé, to se po centru z křídelního prostoru prosadil přesně umístěnou ranou k tyči Jakub Bělka, kterého mimochodem společně s jeho útočným parťákem Dominikem Klepkem, trénoval před pěti lety ve starších žákách právě v Olovnici i pomezní asistent Marek Suchánek. V 85. minutě ještě Doges nechtěně podrazil Doležala, a byť přísně, hlavní arbitr nařídil další pokutový kop. K němu se překvapivě nepostavil faulovaný Doležal ani jeho kolega Mráz, nýbrž Lukáš Novotný, nová akvizice domácích, a penaltu s velkým štěstím nakonec proměnil - 3:0. Celý zápas tentokrát neměl nijak zvláštní dohru, olovničtí fans spolu s některými hráči důstojně oslavili pondělní 29. narozeniny Honzy Seidela v OLO kiosku Na Hřišti, a tak jedinou kuriozitou byl úterní Kladenský deník, který nejspíše čerpal, stejně jako v srpnu na Memoriálu V. Poteckého, informace z neznámých - nedůvěryhodných zdrojů, jinak by nemohl otisknout novinové články, které zveřejnil. Příští neděli 4. října přivítáme na svém stadionu stoprocentně bodově úspěšnou Viktorii Černuc B. Výkop je netradičně už ve 13:00! Přijďte fandit!

SK Slatina - Sokol Olovnice 3:0 (1:0)