Slatina 3:2 Olovnice

Do šlágru podzimu vstoupili lépe domácí, když si v prvních deseti minutách hry vytvořili tři zajímavé možnosti ke skórování. Ve 4. minutě Majer napálil z trestného kopu míč do zdi, po něm o nějaký ten metr minul naši pravou tyč Doležal a vše korunoval náběh Mráze za obranu a lehký oblouček, který skončil pár čísel od brány. Mezitím už hlavní rozhodčí "Crazy Wolf" rozehrál svůj nesmyslný karetní mariáš, a tak už v 8. minutě bylo jasné, že se 11 na 11 zkrátka nedohraje. Ve 22. minutě jsme poprvé vyzkoušeli pozornost domácího brankáře Prodla, z přímého volného kopu pálil František Novák. Tři minuty poté se do zajímavé střelecké pozice prodral Vorlíček, ale otevřít skóre se nám nepovedlo. To ve 27. minutě na opačné straně hřiště hodil dlouhý aut do vápna Doležal, po souboji Listíka s Mrázem míč doputoval k dobíhajícímu Kubicovi, s nímž se do kontaktu dostal náš brankář Prosický a pískala se penalta, kterou bezpečně proměnil Jaroslav Doležal - 1:0. Tento moment nás však spíše nakopnul a pasáž zápasu od 30. do 50. minuty jednoznačně patřila nám. Ve 31. minutě Prodl nadvakrát zpacifikoval trestňák Nídrovi, následně Vorlíčka dělilo od přesného zásahu do šibenice jen pár čísel a ještě před přestávkou Vítězslav Ocásek mířil pod břevno, Prodl vyrazil merunu na rohový kop, po kterém opět Ocásek hlavičkoval mimo tři tyče. O poločasové přestávce jsme se povzbuzovali mezi sebou a plánovali jsme případné změny, ty ovšem nebyly ani potřeba, neboť hned ve 46. minutě už na tabuli svítilo vyrovnané skóre. Vorlíček to vzal na sebe a umístěnou střelou na bližší tyč skóroval - 1:1. Utekly jen další čtyři minuty a rázem jsme vedli, neboť domácí brankář nedokázal udržet ve svých rukavicích náš dlouhý nákop a Vorlíček propasíroval míč přes jeho hlavu a bránícího Schönfeldera až do sítě - 1:2. Nic nenasvědčovalo obratu ve skóre, až přišla 58. minuta a druhá naprosto zbytečná žlutá karta pro forwarda Vorlíčka, který neunesl provokaci domácího kapitána Mráze a po červené kartě musel do sprch. Domácí přitlačili na pilu a v 65. minutě jsme zase neudrželi nervy na uzdě, zbytečně jsme atakovali Mráze ve vápně a byla z toho zase desítka, ze které se Doležal do stejného místa znovu nemýlil - 2:2. Zasloužený remízový duel pak ovlivnila 76. minuta, kdy hlavní arbitr ukázal žlutou kartu domácímu Klepkovi a našemu Nídrovi za vzájemnou šarvátku. Zatímco pro domácího hráče to byla druhá žlutá karta, náš stoper Nídr žlutou kartu neměl, přesto ho sudí vysypal a po zápase tvrdil, že první žlutou kartu dostal v 61. minutě za kecy, přestože ji nikdo na hrací ploše nezpozoroval a do zápisu dokonce uvedl, že první žlutá karta byla za podražení soupeře, a proto jsme šli po chybě nemocného karbaníka s černými vousy už do devíti... I tak byl penaltový rozstřel na dosah, slatinští si totiž vyjma dvou rohů a jednoho trestňáku do zdi nic nevypracovali. Jenže nastala 87. minuta a nedohoda brankáře Prosického s předstoperem Perglerem a výsledkem toho byl gól do prázdné brány ze 30 m v podání Jiřího Majera - 3:2. A byť mělo být minimálně pětiminutové nastavení za všechna přerušení, tak rozhodčí s vypršením 90. minuty raději utkání ukončil a emoce v hledišti naplno propukly. Dnes jsme si vypili kalich hořkosti až do dna, svou nedisciplinovaností a nesmyslným udělováním žlutých karet za nic v podání HR jsme po roce opět nezvádli šlágr podzimu - DERBY VE SLATINĚ. Šanci na reparát máme hned v úterý 28. září, kdy v den státního svátku hrajeme už od 13:00 v Třebichovicích! Přijeďte fandit!

SK Slatina - Sokol Olovnice 3:2 (1:0)