Slavoj Kladno B 2:3 np Olovnice

Anglický týden jsme zakončili zápasem o čest na hřišti béčka Slavoje Kladna, jehož A tým si po sobotní výhře 5:1 nad druhými Tuchlovicemi B zajistil postup do okresního přeboru. Gratulujeme! Šrámy ze středeční dohrávky derby si odneslo několik hráčů, a tak jsme na Kladno přijeli v kombinované sestavě. Hlavním cílem bylo dohrát soutěž se ctí - neprohrát. Tuto myšlenku zřejmě měli i domácí a k pohodovému nedělnímu dopoledni i úrovni celého duelu přispěl ledově klidný rozhodčí Hudera, který odřídil tento mač naprosto s přehledem. Snad jen ten zápis o utkání by si nemusel pořád "cucat z prstu" a mohl by občas uvádět alespoň nějaké správné střelce, ale to ponechme stranou. 3. minuta a Honza Pergler poprvé protáhnul brankáře Švandrlíka. V 19. minutě si první zákrok připsal Prosický, propagační rekomando vyslal Kovář. 24. minuta nabídla nebezpečný pokus Tichého z ostrého úhlu, který Prosický vyrazil do strany a následně jsme balón odkopli. Oba týmy se občerstvily a ve 26. minutě se domácí ujali vedení, když jsme nedokázali zachytit rychlý brejk po našem rohovém kopu a Kovář připravil Tichému jednoduché zakončení do prázdné kasy - 1:0. S odpovědí jsme dlouho neotáleli, nejprve ve 33. minutě pobídku Karlovského ještě nevyužil navrátilec do sestavy Vorlíček, který na dlouhou nohu míč do sítě nedostal. Poté však Karlovský ze standardky poslal načechraný míč do ohně znovu, Švandrlík merunu neudržel a Jan Pergler ji uklidil z brankové čáry pod břevno - 1:1. Od 37. minuty se do nás Slavoj opřel a jeho tlak přinesl trestňák v podání Schlibenera, nepřesné zakončení Vaška a Kovářovu pohotovou dorážku z malého vápna, tu Prosický vyrazil na roh. Ke konci prvního poločasu pálil zajímavě Cvrček a ještě jsme dvakrát zkoušeli přelobovat domácího strážce brány, ale jarní marod Vorlíček ani kapitán Novák úspěšní nebyli. Po obrátce málem zaskočil Švandrlíka na netradičním postu stopera hrající Ocásek, ten to zkusil z poloviny hřiště a moc nechybělo. V 61. minutě o sobě pro změnu dal vědět kladenský Marek Tůma, který pěknou střelou orazítkoval břevno. Velkou šanci poté neproměnil v minutě 65. David Koblenc, jehož pokus dokázal gólman vyškrábnout na rohový kop. 75. minuta se pro nás mohla stát osudovou, když výkop Prosického zachytili domácí a po Egrmaierově prodloužení hlavou přidal Jan Tichý svůj druhý gól do prázdné brány, byť mu hlavní arbitr nenapsal do zápisu o utkání ani jeden - 2:1. Deset minut před koncem jsme sehráli naši letošní klasiku při standardce, Novák na Ocáska a Ocásek hlavou gól - 2:2, podruhé v pěti dnech jsme si tak mohli kopnout dodatečný penaltový rozstřel. A protože vítězná sestava se nemění, znovu začínali Ocásek se Cvrčkem a oba bezpečně proměnili, zatímco domácímu Perglovi i Tůmovi vystavil nekompromisní červenou na semaforu Prosický, který obě penalty chytil (0-2)! Jako třetí v pořadí byl na penaltu určen náš nejlepší střelec této sezóny - Matěj Vorlíček. Ten sice celé jaro kvůli problémům s kotníkem téměř nekopnul do balónu, i přesto se 16 brankami skončil osmý v pořadí v HITPARÁDĚ STŘELCŮ IV. TŘÍDY, a penaltu rovněž proměnil (0-3)!! Stejně jako ve středu Prosického překonal jen jeden hráč, po slatinském záložníkovi Novotném se to povedlo i kladenskému Egrmaierovi (1-3), avšak konečnou porážku a další dva bodíky do tabulky pravdy přisoudil našim barvám Jan Pergler (1-4), v tomto utkání kopající rovněž na netradičním postu středního záložníka. Suma sumárum jsme v této sezóně získali neskutečný počet 55 bodů při skóre 68:22 a jedinými třemi našimi přemožiteli v této třídě byli na podzim venku Slatina (2:3), doma Černuc B (1:2) a na jaře venku Stochov (1:2). Náš tým se může pyšnit NEJLEPŠÍ OBRANOU NA OKRESE a po třech letech v PRALESE (IV. třídě), dva ročníky byly kvůli COVIDU-19 předčasně ukončeny, se vracíme zpět do LESA (III. třídy), kde mimo domácích utkání hraných v NEDĚLI chystáme na soupeře i další překvapení co se hráčského kádru týče! Tak na konci srpna naviděnou! ŽELVA VÁLEC!!!

Slavoj Kladno B - Sokol Olovnice 2:3 np (1:1)