Srdíčku se bohužel poručit nedá, aneb Bláha mění okres

Kladensko - Dlouhých patnáct let patřil Milan Bláha mezi nejlepší a nejváženější rozhodčí Okresního fotbalového svazu v Kladně. Od podzimu bude pobíhat s píšťalou v ruce po zelených kobercích na Kolínsku. Jeho životní přestup, až na nepatrné výjimky, nemohl potěšit hráče, funkcionáře ani kolegy. Důvodem změny prostředí je nová životní partnerka. "Neodchází se mi s lehkým srdcem. Všechny tady znám a skoro všichni se ke mně suprově chovali. Nedá se však nic dělat, " konstatoval třiačtyřicetiletý Bláha. Od února bydlí v Barchovicích, přesto stihl odřídit pár utkání na našem okrese. Zápasy se mu ale pěkně prodražily, poněvadž cesťáky klubům vystavoval z Olovnice, kde bydlel a v jejímž dresu vyhlášený kanonýr nastřílel stovky branek. Na jaře ji však kvůli výronu v kolenu nemohl pomoci, tudíž se po roce vrátila do čtvrté třídy. "Moc jsem chtěl klukům pomoci, bohužel to nešlo," litoval borec, jenž neustále zápasí s váhou. Ze 116 kg dokázal shodit dvaadvacet. "Už se ale zase blížím ke stovce," pousmál se a přiznal, že z kolínského svazu ještě nikoho nekontaktoval. Nechce se vnucovat. V pondělí mají rozhodčí z Kladenska ve Velkém Přítočnu rozlučku se sezonou a tam Milan Bláha nesmí chybět.

zdroj Kladenský deník

Za celé vedení klubu, za všechny hráče a příznivce klubu děkujeme panu Milanovi Bláhovi za krásných 17 a půl sezony strávených v dresu 'olovnické želvy'. Během této doby nastřílel 362 branek a zapsal se tak nesmazatelně do klubové historie. Stal se největší legendou a nejlepším střelcem klubu. Úchvatný zápas zažil 21.4.2007 v Tuřanech, kde Olovnice vyhrála 7:6 a Milan vstřelil 7 kousků v rytmu lambády. Byl to nejen výborný hráč, ale i člověk. Všichni mu přejeme pevné zdraví, spousty úspěšně odřízených utkání a hlavně pověstný neutichající úsměv na tváři.

Kanonýre děkujeme!    #MB9