Stehelčeves 1:5 Olovnice

Zápas o "KRÁLE PODZIMU" pod taktovkou tří kvalitních rozhodčích (Adam Kindl - Tomáš Poncar, Ondřej Pech) otevřela v 1. minutě standardka v podání Nídra, po jehož centru do vápna Ocásek hlavou orazítkoval břevno! Domácí odpověď přišla záhy, když jsme ve 4. minutě nedokázali zachytit náběh Lukáše Dobrocsanyiho za obranu, a ten jednoduše přeloboval našeho brankáře Prosického - 1:0. Jednogólové manko jsme však letos doháněli už čtyřikrát a i dnes se nám ho povedlo rychle smazat, když pěkná spolupráce Putze, Muchy a zakončujícího Vorlíčka na zadní rozjásala v 11. minutě početnou skupinu našich fanoušků - 1:1. V 17. minutě po faulu na Muchu rozehrával trestný kop z hranice šestnáctky Putz a balón od levé tyče Muselovy svatyně doputoval do zámezí. Místní borci SKS se po celé utkání spoléhali převážně na standardní situace, ty ale s přehledem likvidovala naše obrana a výborně se při nich osvědčila "osobka" Vítěszlava Ocáska na Pavla Hafenrichtera i Davida Friče na Stanislava Skořepu. Ve 26. minutě po rohu Nováka Mucha hlavou těsně minul domácí zařízení. Zápas jsme překlopili ve svůj prospěch vesměs pěknými akcemi v rozmezí 29. a 45. minuty. Nejprve na sebe Mucha navázal dva protihráče, prostrčil míč na Putze, ten netradičně vypálil levou a míč s vydatným přispěním pravé tyče skončil v síti - 1:2. Ve druhém případě se jednalo o trestňák kapitána Nováka, merunu směřující na zadní tyč vracel zpět do ohně hlavou Ocásek, aby si jí následně pod tlakem dobíhajícího Muchy do vlastní kasy nechtěně srazil stoper Pavel Donoval - 1:3. Zatímco první poločas si hlavní rozhodčí vystačil s jednou žlutou kartou, ve druhém ji musel tasit šestkrát a navrch přidal i dvě karty červené. Nutno ovšem podotknout, že všechny karty byly uděleny správně a v souladu s pravidly. Hned ve 46. minutě jsme mohli utkání definitivně rozhodnout, avšak Mucha po přihrávce Putze na Musela tváří v tvář nevyzrál. Následně za to vzal Skořepa, když skrytou střelou zpoza vápna prověřil pozornost Prosického, aby rychlý sled událostí dokonal svým trestňákem Mucha, který stehelčevskou chatu o chlup minul. 53. minuta vyvolala vlnu nevole v domácích řadách, když přetlačovanou Matěj Vorlíček kontra Tomáš Kořínek vyhrál náš útočník a postupoval sám na bránu, přičemž místní obránce musel zatáhnout za záchrannou brzdu, a protože šlo o zmaření zjevné brankové možnosti držením protihráče z pozice předposledního bránícího hráče, následovala červená karta a fotbal tímto momentem v podstatě skončil. Poslední šanci o korekci skóre zaznamenali domácí v 57. minutě, kdy se stoper Donoval vydal na útočný výlet, který zakončil pěknou střelou z uctivé vzdálenosti a Prosický musel jeho projektil ztlumit na roh. Poté nastal karetní mariáš, když jsme během tří minut uviděli tři žluté karty (Vorlíček, Frič, Pergler), a tak bylo potřeba rozkouskovat hru, k čemuž výrazně dopomohla střídání na obou stranách. Frustrace z nepovedeného duelu vyvrcholila u stehelčevských hráčů v 65. minutě, kdy David Procházka na půlce hřiště doslova sestřelil Petra Putze a po druhé žluté kartě putoval i on rovnou do sprch (ČK). Za další tři minuty byl Putz podražen ve vápně brankářem Muselem a byla z toho penalta, tu Marek Mucha nekompromisně proměnil - 1:4. Od tohoto okamžiku se zápas prakticky dohrával už jen z povinnosti, i proto se údajně 250 přítomných diváků dočkalo maximálního počtu pěti střídání na obou stranách, přičemž SKS prostřídala i své brankáře mezi třemi tyčemi (Jana Musela nahradil Radovan Struhár)! Ze závěrečné pasáže hry stojí za zmínku přímý volný kop Skořepy, který těsně minul Prosického svatyni, centr vystřídavších Vavrince na Veselého, jehož od gólové radosti dělily jen centimetry a konečně gól Ondřeje Hajného z 87. minuty, čímž "Čára" upravil konečné skóre na čtyřbrankový rozdíl - 1:5! Tento výsledek znamená, že se po roce opět stáváme PŮLMISTREM, tentokrát III. TŘÍDY SKUPINY B!!! To, o kolik bodů povedeme tabulku před dlouhou zimní přestávkou, se rozhodne v závěrečném podzimním kole, kdy do Olovnice v neděli 13. listopadu zavítá pátá Sparta Dřetovice. Výkop je v 11:00! Přijďte fandit!

SK Stehelčeves - Sokol Olovnice 1:5 (1:3)