Stochov 2:1 Olovnice

Sobotní dopolední utkání na výborně připraveném stochovském trávníku nabídlo zajímavou podívanou. Oba týmy před tímto vzájemným duelem na jaře zatím neztratily ani bod a domácí navíc před startem jarních mistrovských odvet přivedli do svých řad zkušeného trenéra Zdeňka Nachtigala (SK Kladno, Sokol Hostouň). Není tedy žádným překvapením, že zde prohráli jak před tímto kolem druhý v pořadí Slavoj Kladno B (3:2), tak i třetí tým tabulky Slavoj Pozdeň B (3:1). První stoprocentní příležitost jsme si vypracovali ve 4. minutě zápasu, David Koblenc předložil Cvrndovi merunu jako na zlatém podnose, tomu však nevyšel při samotném zakončení krok, a tak si brankář Zemek připsal jednoduchý zákrok. V 8. minutě o sobě poprvé dali vědět domácí hráči, proti pokusu stochovského předsedy a nestárnoucího šutéra Burleho Prosický zasahovat nemusel. Na opačné polovině hřiště vypálil v 11. minutě Víťa Ocásek, Zemek se ovšem rovněž zaskočit nenechal a míč bezpečně zachytil do rukavic. V 16. minutě podniknul zajímavý útočný výpad Rus a jeho zakončení chybělo ke gólu pár čísel. 23. minuta přinesla tradiční spolupráci při rohovém kopu, centroval Novák a zakončoval Ocásek hlavou o nějaký ten metr nad břevno. Domácí kontrovali pěknou střelou Jirky, Prosický nadvakrát kryl. Kuriózní moment nastal ve 25. minutě, kdy zdánlivě bezvýznamný projektil z kopačky Lukáše Ruse za přispění nechtěné teče jednoho z našich zadáků zapadnul do protipohybu gólmana a stochovští se ujali šťastného vedení - 1:0. Do konce prvního poločasu jsme následně museli hledat recept na rychlý expres ze střídačky v podobě mladého dorostence Svobody, který ve spolupráci s dravým Coufalem a technicky velmi dobře vybaveným Jirkou na hrotu, prakticky celý zápas zle zatápěl všem našim obráncům. Ve 38. minutě rozehrávali místní, po podklouznutí Burleho a oprávněných protestech Solára oceněných nesmyslnou žlutou kartou, přímý volný kop ze zajímavé vzdálenosti, Pražák na Prosického ale nevyzrál. A když se neujala ani Svobodova rána z otočky, ukázal domácím kapitán František Novák, jak nakládat s přímákem, když parádní ranou přes zeď zakroutil balón přesně do sítě a následoval poločasový hvizd rozhodčího - 1:1! Po obrátce jsme museli čelit ofenzivním manévrům stochovských plejerů. Jirka pálil do připravených rukavic Prosického, Burle nedoskočil na dlouhý pas Coufala a Svoboda hlavou po rohu těsně minul zařízení. I přesto jsme domácím mohli a měli zasadit těžký a tvrdý direkt, na který by patrně nenašli odpověď, to by ale Dominik Cvrček po pěkně rozehraném rohovém kopu od Nováka z 62. minuty a zpětné hlavičce Ocáska musel z metru dorazit míč do prázdné brány!!! Všichni už jsme se téměř radovali, ale našemu krajnímu záložníkovi balón v poslední chvíli podjel pod pravou nohou a následně doputoval od jeho levé nohy kolem pravé tyče až do zámezí. Dvacet minut před koncem musel lob v podání dnes netradičně útočného tykadla Vavrince vyrazit Zemek na rohový kop, kterých jsme nakonec rozehrávali třináct, avšak žádný z nich jsme v gól přetavit nedokázali. Běžela 89. minuta, když se oba týmy pomalu, ale jistě začaly chystat na penaltový rozstřel, domácí kopali sérii tří po sobě jdoucích standardek. Po třetí z nich odvrátil Novák míč hlavou směrem k autu, kde ho včas doběhnul Daniel Burle a následně přesným centrem našel ve vápně nabíhajícího Václava Coufala, který hlavou uklidil merunu nechytatelně k tyči - 2:1. Stochovská radost z gólu nebrala konce a my jsme na tuto branku už zkrátka zareagovat nemohli. A to ještě Zíka v nastavení mohl přidat i třetí gól, ale rozměry zařízení mu nestačily. Poprvé na jaře odcházíme poraženi, ale kdo ví, jak by utkání vypadalo, kdybychom měli dnes k dispozici alespoň jednoho hrotového útočníka (Berta, Čermák, Mucha, Pergler, Vorlíček - marodka, Štofl - tenis). Černý víkend lídrů všech soutěží na Kladensku dokumentovaly i další výsledky, Vraný prohrálo v OP na Smečně 2:3, Slavoj Kladno A ve III. třídě, skupině A na Velké Dobré B 0:4, a tak čest favoritům zachraňoval ve III. třídě, skupině B Hrdlív, který doma vysoko přehrál ambiciózní Zichovec 11:2! V naší pralesní lize ještě dodejme senzační výprask Slatiny s Pleteným Újezdem 0:9, a nezapomínejme ani na výkon devíti statečných hráčů Slavoje Kladno B, kteří při souběhu prohráli v Pozdni B (0:5), a nejspíše se do hry o první místo ve IV. třídě nezapojí. V příštím kole přivítáme v neděli 22. května doma béčko Družce, výkop v 17:00, ale kromě sobotních oslav výročí 90 let od založení klubu (Olovnice team - Arabela team, výkop v 15:30), budeme určitě po očku sledovat i dohrávky našeho přímého konkurenta v boji o první místo - Baníku Stochov (17. května od 18:00 v Družci B, 31. května od 17:30 v Hrdlívu B). Přijďte fandit!

Baník Stochov - Sokol Olovnice 2:1 (1:1)