"Těžkej frajer" Pfleger se opět předvedl

Souboj dvou posledních celků tabulky svedl dohromady domácí Velvary a hostující Olovnici. Na pěkném terénu a za příjemného počasí měl šanci jako první olovnický Berta, když v 5. minutě dostal dlouhý balon, pohrál si se třemi obránci a vystřelil na vzdálenější tyč. Domácí brankář Vedral však jeho střelu vytáhl na rohový kop. Po následném rohu balon propadl až na zadní tyč, kde evidentně domácí hráč zahrál rukou, avšak rozhodčí Cílek, který dříve chytal právě ve Velvarech, penaltu neodpískal. V 7. minutě namazal domácí stoper Švejda opět Jardovi Bertovi, který se ukvapil a poslal balon pouze do náručí golmana. Z následného protiútoku nás potrestali velvarští, když se do vedení dostali zásluhou domácího záložníka střelou z 25-ti metrů, na kterou si brankář Karel Tureček lehce sáhl. V tu dobu na sebe začal poutat pozornost domácí útočník Pfleger. Nejdříve se dostal do křížku s Honzou Kinterem, to však ještě skončilo u slov. Následně již hrál jako smyslů zbavený a několikrát úmyslně zasáhl Míru Ouřadu do obličeje loktem. Rozhodčí vše nechal bez povšimnutí, jelikož to byli jeho bývalí spoluhráči. Vše vyvrcholilo, když mu náš stoper Martin Nídr vzal míč, běžel s ním k lajně a domácí útočník mu chtěl úmyslně dupnout zezadu na achillovky. Naštěstí achilovky netrefil, v opačném případě by mu je přetrhl. Místo toho, aby předvedl jaký je fotbalista, tak "zaujal" teatrálním pádem,  chycením za obličej a hlasitým výkřikem za zády rozhdočího a dalšími pády, po kterých se pískali nesmyslné fauly v domácí prospěch. Podle domácích příznivců se nejednalo o první zápas, kde předvedl takový prasárny a i od domácích si vysloužil spoustu výrazů, které nepatří do slovníku spisovné češtiny. Soudce místo toho, aby sklidnil domácího útočníka Pflegra, tak pouštěl hru jako by se nic nedělo. Náš tým nepřijel do Velvar s velkými ambicemi a hlavně si přijel zahrát fotbal a ne kopanou. Útočníkovi Velvar zřejmě nedošlo, že naši hráči musejí po víkendu chodit do práce, a že si chodí zahrát fotbal pro zábavu a ne proto aby kvůli podobným hráčům jako Pfleger chodili půl roku o berlích. Do poločasu padli ještě dvě branky v domácím podání a žlutou kartu viděl Martin Nídr v 31. minutě za protesty, když inkasoval loket do obličeje. Domácí, kteří byli posilněni hráči z A-týmu vyhráli druhý poločas poměrem 4:0 a celkově 7:0. Půl hodiny před koncem byl střídán domácí Pfleger a zápas se dohrál v poklidu. Nezbývá nic jiného než zápas hodit za hlavu a soustředit se na příští sobotu, kdy k nám zavítá mužstvo z nedalekých Uh. Výkop je v 16:00.

Slovan Velvary B - Sokol Olovnice 7:0 (3:0)

ŽK: 31. M. Nídr

Olovnice nastoupila v sestavě: Karel Tureček "C" - Miroslav Ouřada, Jan Kinter(66. Tomáš Horčička), Martin Nídr, Patrik Ševčík - Jan Novák, František Novák, Petr Solár, Miroslav Vacovský - Jaroslav Berta, Jan Pergler

Rozhodčí: Cílek