Třebichovice 0:5 Olovnice

V Třebichovicích jsme se museli obejít bez karetně potrestaného útočníka Vorlíčka i stopera Nídra. Podruhé v této sezóně se tak našim fandům představili Jan Seidel a David Koblenc, vůbec poprvé se v mistráku zapojil do hry Petr Veselý. První šance byla k vidění v 5. minutě, když po rohu Nováka hlavičkoval Ocásek a zaskakující brankář domácích měl s jeho pokusem plné ruce práce. Třebichovičtí chtěli konečně urvat nějaký ten bod a ve 13. minutě mohli jít do vedení, to by ale v naší bráně nesměl stát Jaroslav Prosický, který výborně vytěsnil pokus domácího hráče na roh a po něm vychytal i nepříjemnou bombu Pospíšila z ostrého úhlu. Roli předzápasového favorita jsme začali naplňovat od 20. minuty, kdy autové vhazování Josefa Vavrince z otočky parádně uklidil k tyči Vítězslav Ocásek - 0:1. Hned za tři minuty se na pravé straně chytře uvolnil pravý bek Listík, který byl ve vápně poslán k zemi Pospíšilem a pískala se penalta. Její exekuci si vzal na starosti kápo František Novák, a byť gólman vystihnul stranu, balón skončil za jeho zády podruhé - 0:2. Ve 29. minutě se na hřišti objevil David Koblenc, ten po průniku do vápna z pravé strany a následné kličce brankáři byl podražen a výborný rozhodčí Absolín ani podruhé neváhal písknout pokutový kop. Tentokrát si ho vzal na starosti netradiční exekutor Antonín Listík, po jehož přesně umístěné ráně jsme měli bezpečný náskok - 0:3. Pohodlné vedení nás uklinilo a do konce poločasu jsme mohli ještě třikrát skórovat. Nejprve ve 34. minutě pálil Ocásek, brankář Žalud jeho pokus vyrazil jen před sebe, ale dobíhající Čermák mu poslal merunu zpět do rukavic. Poté Vojtěch Karlovský z přímého volného kopu pálil vysoko nad a první dějství uzavřela utěšená střela Solára, se kterou si zaskakující strážce brány Jakub Žalud dokázal poradit. Do druhé půle jsme šli s jednoznačným cílem přidat ještě nějaké góly a pobavit naše fanoušky hrou, což se povedlo tak napůl. Ve 49. minutě hlavičkoval z pravé strany Čermák mimo tři tyče, v 51. minutě pro změnu Vavrinec z levé strany taktéž mimo zařízení. 55. minuta nabídla chybu v zadních řadách domácích, po které David Vedral tváří v tvář gólmanovi neuspěl, v minutě 64. si ovšem střihnul reparát a svým prvním zásahem v olovnickém dresu rozjásal všechny naše příznivce, méně pak už svou peněženku, na kterou si zajisté počíhá přihrávající pokladník Ocásek - 0:4. V 67. minutě pálil třebichovický kapitán Mutl těsně vedle naší svatyně a v 79. minutě nastala druhá premiéra, když si na přihrávku Dominika Čermáka naběhnul obránce Antonín Listík a svým druhým gólem v dnešním duelu si i on řekl o pohovor s naším pokladníkem a základní sestavu v příštím utkání - 0:5. V závěrečné desetiminutovce mohli třebichovičtí zaznamenat alespoň čestný úspěch, samostatný únik Konvaliny ale bravurně zlikvidoval Prosický, a protože na opačné polovině hřiště neuspěli postupně Koblenc, Ocásek ani Čermák, skončil zápas nakonec pětibrankovým rozdílem. Nečekaná zpráva poté dorazila z Družce, kde tamní béčko přejelo lídra ze Slatiny poměrem 5:1. Dnešní povinná výhra má tak hned trojnásobnou cenu. Ušetřili jsme za vykoupení dvou hráčů, kteří si odstáli svůj jednozápasový trest, odčinili jsme i díky pomoci Družce B nedělní smolně prohrané derby ve Slatině a čelo tabulky se po polovině podzimu zajímavě vyrovnalo (Slavoj Kladno B 15 b, Slatina 15 b, Pozdeň B 13 b, Stochov a Olovnice 12 b, ale jen 5 odehraných mačů)! Příští zápas odehrajeme v neděli 3. října od 16:00, kdy k nám zavítá béčko Viktorie Černuc. Přijďte fandit!

SK Třebichovice - Sokol Olovnice 0:5 (0:3)