Třebichovice 2:1 Olovnice

Závěrečný duel na půdě Třebichovic přinesl první velkou šanci až v 15. minutě, kdy František Novák klasickou českou uličkou našel lužického horala Ivana Štofla, ten následně šajtlí napálil míč do boční sítě. Třebichovičtí poprvé propagačně vystřelili v 18. minutě, z jejich vážnějších šancí v prvním poločase stojí za zmínku trestný kop v podání Krotila ze 37. minuty a pokus Mračka k bližší tyči z minuty 40., jinak náš gólman Jaroslav Prosický prakticky žádnou práci neměl, nic složitého řešit nemusel. To na druhé straně hřiště se děly věci. 24. minuta a kulatý nesmysl se po lobu Štofla odráží od břevna na brankovou čáru a směřuje zpět do pole, poté Ivan placírkou posílá míč v další ložence bohužel jen do lesa. 27. minuta a Vorlíčkovi chybí ke gólu pár čísel, z hranice šestnáctky pálí nad. 36. minuta nabídla divákům konečně alespoň jeden gól, když Štofl našel křížnou přihrávkou neobsazeného Matěje Vorlíčka a ten uklidil merunu přesně k tyči - 0:1. Pak tu byl zase náš forward s číslem čtyři na zádech, s jehož střelou k tyči si Starý dokázal poradit a následovala i rychlá poločasová vyměna stran, při které bylo o čem mluvit. Ještě po hodině hry jsme měli utkání víceméně pod kontrolou, následně za to vzal domácí Aleš Mračko a z jedné dorážky po hlavičce svého spoluhráče Svobody (63.) plus jedné přesné střely k tyči z velkého vápna (66.) šokoval nejen místní ochozy, ale i početnou svinařovskou enklávu, která při svém volném nedělním odpoledni přijela podpořit třebichovické hráče - 2:1. Poslední dvacetiminutovka byla ve znamení soustavného obléhání místní svatyně, přičemž hlavní roli v ní hrál Ivan Štofl, kterému dnes ovšem nebylo souzeno dát gól. V 72. minutě pálil znovu k tyči, Starý jeho ránu vyrazil na roh, při němž Ivan hlavičkoval zcela sám mimo tři tyče. Za dalších pět minut se situace opakovala, když Ivan hlavičkoval tentokrát po standardce zase o nějaký ten metr nad levou šibenici, a pak nejspíše i skóroval, když míč směřující do kasy vykopával jeden z domácích obránců na brankové čáře - spíše však za ní, hrálo se ale dál! V 79. minutě napálil Ferry z trestňáku jen stojící hradbu třebichovických těl ve zdi. Gesto fair play přinesla 83. minuta, v níž nám rozhodčí přisoudil pokutový kop po souboji Štofla s jedním z domácích hráčů, Ivan však penaltu sám odvolal a třebichovičtí odkopávali pouze od brány! Byť domácí pomezní a předseda klubu Vladimír Javořík ihned hlásil, že o tomto počinu bude zmínka i v novinách, nakonec nebyla. V 90. minutě ještě Vítězslav Ocásek hlavičkoval mimo zařízení, a tak jsme teprve potřetí v této sezóně odešli ze hřiště poraženi.

SK Třebichovice - Sokol Olovnice 2:1 (0:1)