Tuřany 0:2 Olovnice

Tuřany byly a jsou naším osudovým soupeřem. Na jejich hřišti se po dnešku odehrály hned tři zásadní zlomy v naší klubové historii. 21. dubna 2007 jsme zde sehráli asi nejlepší zápas v historii III. tříd na Kladensku, zároveň se jednalo o bodově nejbohatší sezónu (64 bodů - 97:37 - 2. místo). "Sedm kousků v rytmu lambády. Když si rozradostněný střelec Milan Bláha po své šesté brance do sítě domácích Tuřan zatančil lambádu s rohovým praporkem v ruce, určitě netušil, že má v zásobníku připravenu ještě jednu ostrou patronu! Dvorním nahrávačem na jeho voleje byl "brejkař" Martin Tureček. Jeho tým vyhrál neuvěřitelných 7:6 (3:1)! A to nastoupil v deseti. Možná i proto nebyl Bláha za svůj taneček oceněn druhou žlutou. Domácí měli stálou převahu, tři branky ale dali až v šestiminutovém nastavení, o které ani nestáli. „Moc mě potěšilo, že mi Tuřanští po utkání gratulovali,“ přiznal Bláha. Branky: Somol, Pospíšil, Nagy, Janoušek, Lorenc, Průcha - Bláha 7." 18. června 2019 jsme zde naopak naposledy sestoupili do IV. třídy a začalo nové budování mužstva, které mimo jiné dvakrát přerušil COVID-19. "Důležité utkání se hrálo v Tuřanech, kam přijela o záchranu bojovat Olovnice a měla ji na dosah. Vorlíčkem dokázala snížit na 2:1, a pak neproměnila pokutový kop, který Novákovi kryl brankář Břížďala. Bod by jí stačil." Posledním mezníkem se po sobotě stalo datum 13. května 2023, kdy jsme jubilejním dvacátým vítězstvím ve III. třídě skupině B (60 bodů) podtrhli pět kol před koncem naši dominanci v této skupině (MISTŘI) a postupem do Okresního přeboru na Kladensku jsme si splnili nejen své fotbalové sny, ale i sny našich předchozích a budoucích fotbalových generací. V novodobé historii se OP v Olovnici nikdy nehrál, a zároveň se jedná o druhý postup během jednoho roku (z pralesa do lesa, z lesa do výkladní skříně fotbalu), což je v našich vesnických podmínkách (děláme to všichni zadarmo, po práci, ve svém volném čase) naprostý unikát! Samotné utkání příliš fotbalové krásy nepobralo, domácím Tuřanům chyběla řada opor, my jsme si naopak byli vědomi toho, že výhra za tři body rovná se faktu, že už nás nikdo ani matematicky nemůže dohnat. Hned v 1. minutě jsme museli čelit zajímavé standardce v podání domácích, ale Průcha z trestňáku kousek za velkým vápnem napálil jen naši dobře postavenou zeď. V 10. minutě to bodlem zkusil Suchánek a Břížďala si připsal svůj první zákrok v utkání. Pak se dlouho nic zajímavého na place neudálo, alespoň náznak šance přišel až ve 27. minutě, když z pravé strany odcentroval Zeman a Pejšek hlavičkou přímo doprostřed chaty poprvé a naposledy prověřil pozornost stabilní brankářské jedničky Jaroslava Prosického. 29. minuta mohla znamenat naše vedení, avšak dorážku Cvrčka vykopl na poslední chvíli na brankové čáře tuřanský Škuthan. Ve 34. minutě jsme rychle provedli autové vhazování, balón následně doputoval až k Putzovi, který precizně umístěnou střelou k tyči nedal Břížďalovi šanci - 0:1. Za další dvě minuty mohl zvýšit náskok Suchánek, avšak domácí gólman své barvy podržel, když jeho přízemní dělovku dokázal vyrazit na roh. Následně si domácí kapitán mezi tyčemi vybral i slabší chvilky v zápase a zbytečným vyloučením poslal svůj tým do deseti. Do brány se tak postavil Jakub Janoušek a od 39. minuty hrajeme přesilovku. Tu mohl takřka vzápětí využít dnes na netradičním postu (útočník) hrající Martin "MÁRTY" Nídr, který ovšem z trestňáku pálil jen do zdi, aby chvilku před poločasovou přestávkou po pěkném pasu od Davida "FRIGA" Friče přeloboval spolu s Janouškem i domácí svatyni. Druhé dějství přineslo v úvodu nešťastné zranění tuřanského středopolaře Josefa Průchy, který po souboji s Honzou Perglerem špatně dopadl na rameno a musel být převezen RZS do slánské nemocnice. Snažili jsme se přidat gólovou pojistku, Putz po dobře načasované přihrávce od Nídra Janouška v 61. minutě ještě nepřekonal. V 63. minutě si dva velcí kamarádi od dětství Martin Nídr - Petr Putz střihli repete a druhý jmenovaný podél brankáře chladnokrevně skóroval - 0:2. Tento gól domácí položil, a pak už jsme si zkušeně výsledek pohlídali. V 70. minutě mohl skórovat Nídr, ale Janoušek ho vychytal a stejně si poradil i v 73. minutě, když lapil tvrdou střelu levačkou v podání Petra Putze. Zápas uzavřela nepřesná střela Jana Perglera nad z 82. minuty, a když náš vedoucí a trenér chystali společně poslední střídání (Petr Hatti za Martina Nídra), ozval se táhlý zvuk píšťalky hlavního rozhodčího Poncara a zápas skončil. Tak jsme první no a co, no a co, no a co-o-o! MISTŘI!!! Ale sezóna ještě nekončí. Za týden v neděli 21. května od 17:00 přivítáme v derby našeho odvěkého rivala Sokol Neuměřice. Pořadí v tabulce neřešíme, je to derby, a to jak známo nemá favorita! Přijďte fandit!

Sokol Tuřany - Sokol Olovnice 0:2 (0:1)