Turnaj žáků ovládl favorit z Brandýska

V neděli 24.6. 2012 od 9:00 se odehrál na hřišti Sokola Olovnice turnaj na počest 80. výročí založení klubu. Turnaje se zúčastnili celky: FK Brandýsek, AFK Vraňany, Junior Kralupy a domácí Sokol Olovnice. Všechny zápasy se hrály 2x20 minut systémem každý s každým a rozhodoval je Milan Bláha.

K prvnímu zápasu nastoupila Olovnice proti Vraňanům a nakonec vydřela remízu 1:1, kdy srovnával ve 30. minutě Vojta Buchta. Za hosty skóroval v 17. minutě Robert Radič.

Ve druhém zápase se utkala mužstva Brandýska a Junioru Kralupy. Favorit vyhrál 2:0 po trefách z 11. minuty Jirky Kaliny a z 38. minuty Honzy Štance.

Třetí zápas obstarali Olovnice a Brandýsek a zápas skončil vítězstvím Brandýska 0:3. Branky opět obstarali v 10. a 22. minutě Jirka Kalina a v 35. Honza Štanc. Zajímavostí v tomto utkání bylo vyloučení nejtalentovanějšího hráče ze všech mužtev Martina Kubína z FK Brandýsek, který si několikrát neodpustil gestikulace a řeči vůči sudímu Bláhovi.

Ke čtvrtému zápasu nastoupil Junior Kralupy a Vraňany a utkání rozhodla akce z 1. minuty, po které se trefil jeden z pětice bratrů Pákových-Tomáš a zápas skončil 0:1

V pátém zápase se naše mužstvo utkalo s Juniorem Kralupy a po nejslabším výkonu v turnaji podlehlo 1:6. Jediným čestným úspěchem byla krsáná trefa ze 27. minuty Víťi Ocáska. Za hosty skórovali: v 7. Pakan, 12. Nešetřil, 15. Bjalka, 16. Kulhavý, 25. Vokoun a 35. Veselý.

Poslední zápas to byl souboj o první místo mezi Brandýskem a Vraňany a zápas jasně vyzněl pro tým FK Brandýsek, který ho vyhrál 3:0 po brankách z 10.  a 34.minuty Honzy Štance a 30. Martina Kubína.

Soupiska Olovnice: 1-Jaroslav Prosický, 2-Vítězslav Ocásek, 3-Filip Novák, 4- Dominik Cvrček, 5-Jakub Bělka, 6-Ondřej Fidler, 7-Dominik Sedlmayer, 8-Adam Sedlmayer, 9-Dominik Čermák, 11-Vojtěch Buchta "C", 12-Matěj Vorlíček, 13-Tomáš Tláskal, 14-Pavel Nedvěd, 16-Josef Rajchart

Soupiska FK Brandýsek: 1-Petr Mareš, 2-Jiří Dlouhý, 4-Richard Šulc "C", 5-Jan Sklenička, 6-Kryštof Šulc, 7-Jiří Kalina (16 let!!!), 8-Daniel Kácha, 9-Filip Ondráček, 11-Martin Kubín, 12-Adam Robin Cruje, 13-Jan Manc, 14-Jan Kubín, 16-Tomáš Kozák.

Soupiska AFK Vraňany: 1-Roman Páko "C", 2-Jiří Vyšata, 3-Dyrynk, 4-Sean Zych, 5-Miloš Lapin, 6-Lukáš Březina, 7-Michal Krejžík, 8-Vojtěch Ďoubal, 9-Matěj Motejzík, 10-Robert Radics, 11-Lukáš Páko, 12-Michal Páko, 16-Pavel Oračko, 17-Tomáš Páko (17 let!!!).

Soupiska Junior Kralupy: 1-Fišer, 2-Lorenc, 3-Mareček, 4-David, 5-Kozel "C", 6-Veselý, 7-Nešetřil, 8-Vokoun, 9-Havlíček, 10-Kulhavý, 11-Dobiáš, 12-Bjalončík, 13-Mikš, 14-Pakandl.

Jedinou kaňkou turnaje a to výraznou bylo nasazení dvou dorosteneckých hráčů v podání FK Brandýska a AFK Vraňany. Za FK Brandýsek nastoupil již 16-ti letý Jiří Kalina a za AFK Vraňany již 17-ti letý Tomáš Páko. Toto počínání bylo z pohledu obou mužstev velmi nesportovní, zvlášť když oba týmy přijeli s minimálně čtyřmi hráči na střídání. "Kdyby přijeli s devíti nebo desíti hráči tak by to nikomu nevadilo, že hráli hráči, kteří jsou již dorostenci, ale jelikož přijeli s dostatečným počtem hráčů na střídání tak jejich počínání nechápu a turnaj ztrácí na významu, jelikož tento turnaj se hrál pro radost a ne proto aby se poměřovali dorostenci s žáky. Ikdyž náš mančaft skončil na posledním místě, tak podal bojovný výkon a hlavně čestný a toho si cením nejvíc." zhodnotil turnaj funkcionář klubu Sokola Olovnice František Novák starší. Aby se tomu příště předešlo tak se bude hrát turnaj na registrační průkazky a zamezí se tomu aby startovali hráči, kterým již je více než 15 let.