Žáci čepovali v Družci desítku!

Ve 20. kole se představili také naši žáci, los nás poslal do Družce, kde jsme předem vůbec nevěděli, co nás vlastně čeká. Vstup do utkání našemu mančaftu však vyšel parádně, běžela 3. minuta, když kapitán Víťa Ocásek poslal načechraný centr do vápna, který hlavou pověsil do vinglu Matěj Vorlíček - 0:1. Druhého zásahu do černého se nám podařilo dosáhnout v 9. minutě, Kuba Bělka se krásně uvolnil ve vápně a poslal balon přesně pod klacek - 0:2. Tentýž hráč byl za další minutu mužem okamžiku znovu, zbavil se čtyř domácích hráčů a prostřelil domácího brankáře - 0:3. V této chvíli bylo jasné, že domácí, kteří celý zápas odehráli v deseti mužích dnes absolutně nemají nárok. Pohodu v našem týmu dokumentovala akce z 19. minuty, kapitán Ocásek se nejprve zbavil domácího stopera a následně si krásným dloubákem vychutnal i domácího strážce branky - 0:4. První poločas pak uzavřela akce našeho obránce Dominika Sedlmayera, který individuálně zvýšil už na - 0:5. Druhý poločas pak byl jako přes kopírák, naši borci byli dále hladoví po gólech a brzy se dočkali, ve vápně byl faulován Kuba Bělka - penalta, k míči se postavil Dominik Sedlmayer a nadvakrát překonal domácího brankáře - 0:6. Za tři minuty už nohy svrběly i našeho předstopera Jakuba Ryčla, a tak ji říznul na domácí kasu z půlky hřiště a světe div se dočkal se, jeho střela propadla domácímu brankáři do branky - 0:7. A jelo se dál. Za dalších pět minut prokázal týmového ducha Matěj Vorlíček, před prázdnou branku naservíroval laskominu pro Kubu Bělku, který tak dovršil hattrick - 0:8. V 56. minutě už to fantom Vorlíček nevydržel a sám se zapsal podruhé do listiny střelců v tomto zápase, bombou z dvaceti metrů téměř protrhl síť domácí brány - 0:9. Pak přišla hluchá desetiminutovka, v níž jsme trefovali pouze prostor mimo družeckou svatyni. Poslední gól v zápase však stál za to, padl v poslední minutě a zaznamenal ho po přihrávce Víti Ocáska nedávný oslavenec desátých narozenin Filip Novák - 0:10. Pro tohoto borce to byl vůbec první gól za žáky v jeho fotbalové kariéře a všichni doufáme, že teď už je tam bude sázet o sto šest. Utkání tedy končí výsledkem 0:10. Příští víkend máme volno, a tak naši borci nastoupí k dalšímu zápasu až ve středu 15. května, kdy od 17:30 sehrají 2. kolo Lidického poháru. S kým a kde to je zatím záhadou, neboť los proběhne 7. května. Na výběr je pět týmů - Brandýsek, Hrdlív, Hřebeč, Otvovice a Slovan Kladno, tak se nechme do úterý překvapit, koho nám los přisoudí. Rozhodně však budeme chtít do finále, které se hraje 8. června v Lidicích postoupit! Takže Želva jedem!

70. F. Novák

Olovnice nastoupila v sestavě: Ondřej Fidler - Antonín Listík, Dominik Sedlmayer, Jakub Ryčl, Lukáš Marák - Matěj Vorlíček, Filip Novák (Pavel Nedvěd), Vítězslav Ocásek "C", Adam Sedlmayer (Tomáš Tláskal, Dominik Černý) - Jaroslav Putz, Jakub Bělka

Rozhodčí: Mareš