Žáci si z Lidic vezou stříbrné medaile a pohár!

V sobotu 8.6.2013 se od 8:30 na hřišti v Lidicích uskutečnilo finále Lidického poháru starších žáků. Do finále se probojovala tato mužstva - FK Brandýsek, Sokol Hrdlív a Sokol Olovnice! Za pěkného počasí nejprve proběhl los, který určil, že první zápas nastoupí FK Brandýsek proti Sokolu Hrdlív.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Brandýsek - Hrdlív 1:2 (0:1)

Všechny zápasy se hrály 2x25 minut. V tomto utkání si borci Brandýska vybrali kopec smůly, trefili břevno, tyč, nedali penaltu a sami v první půli z pokutového kopu inkasovali. Po obrátce Hrdlív nejprve po kiksu jednoho z obránců zvýšil své vedení na 0:2. Brandýsek se čestného úspěchu dočkal až pět minut před koncem, kdy zpoza vápna snížil na konečných 1:2. Následné pokutové kopy také ovládl Hrdlív. Rozhodčí Petr KINDL

Soupiska Sokol Olovnice: 1 - Ondřej Fidler, 2 - Vítězslav Ocásek, 3 - Filip Novák, 4 - Jakub Ryčl, 5 - Filip Lejsek, 6 - Viliam Karala, 7 - Dominik Sedlmayer "C", 8 - Antonín Listík, 9 - Jakub Bělka, 10 - Adam Sedlmayer, 11 - Pavel Nedvěd, 12 - Matěj Vorlíček, 13 - Jaroslav Putz, 14 - Tomáš Tláskal, 15 - Josef Rajchart, 16 - Milan Krútek, 17 - Jakub Holub.

Penaltu neproměnili: Vítězslav Ocásek, Filip Lejsek, Jakub Holub

Do druhého zápasu už nastoupily naše mladé želví pušky. Soupeřem nám byl poražený celek z prvního mače, tým Brandýska. Od začátku jsme diktovali tempo hry a brzy jsme se dostali do vedení - rychlý expres Jakub Bělka doručil zásilku přesně na místo určení, do sítě - 1:0 (asistence Pepa Rajchart). Za pár minut se náš trenérský štáb ve složení Ivan Cvrček - Ondřej Suchánek - Marek Suchánek i kotel našich fanoušků pod vedením Františka Nováka staršího a Michala Nováka mohl radovat podruhé. Vítězslav Ocásek zakroutil míč z přímého kopu přesně ke vzdálenější tyči a bylo to - 2:0 (asistence Filip Lejsek). Soupeř nevěděl, kam dřív skočit a znovu inkasoval - po centru Kuby Bělky z levé strany stál na konci akce Viliam Karala - 3:0! Na konci první půle však přišel zkrat v obraně a náš sok snížil na 3:1. Věděli jsme, že Brandýsek nám druhý poločas výhru nenechá zadarmo, a tak jsme nadále bojovali, co to šlo. Chyběla minuta do konce zápasu a hosté snížili na 3:2. Poslední slovo však opět patřilo nám - Jakub Bělka vyskočil po rohovém kopu Filipa Lejska ze všech nejvýše a zavěsil - 4:2. Následné pokutové kopy jsme ovládli taktéž,  a tak bylo jasné, že s Hrdlívem to bude KDO S KOHO! Rozhodčí Milan BLÁHA

OLOVNICE - Hrdlív 0:2 (0:0)

ŽK: 20. V. Ocásek, 39. F. Lejsek, 48. J. Holub

Penaltu proměnili: Tomáš Tláskal
Penaltu neproměnili: Josef Rajchart, Pavel Nedvěd

Ve třetím, tedy závěrečném zápase, to byla opravdová bitva. Bylo předem jasné, že v tomto vyrovnaném utkání rozhodnou maličkosti. Oba týmy chtěli urvat kořist na svou stranu. Filip Lejsek svou obrovskou příležitost poslal jen do brankářových nohou, zatímco hosté udeřili. Po nešťastné teči se míče zmocnil hostující útočník, udělal kličku našemu brankáři a zavěsil - 0:1. V poločase jsme se všichni snažili mužstvo ještě více nabudit a naši borci tam druhou půli opravdu nechali všechno. Nestačilo to, Hrdlív pod tlakem jen odkopával balóny, po jednom z nich zaspal Ondra Fidler v bráně a hostující útočník ho bez milosti prostřelil - 0:2. Bylo jasné, že dnes bude králem tým Sokola Hrdlív. Rozhodčí STÁDNÍK

CELÝ TURNAJ byl výborně organizovaný, pořadatelům patří velký dík. Ten patří také našim fanouškům, kteří opravdu byli slyšet. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen VÍTĚZSLAV OCÁSEK, který dostal podepsaný dres Chelsea od Petra Čecha, diplom, cenu a malý míč! Hoši děkujem, bojovali jste, dřeli jste, chyběl jen kousíček štěstíčka, jak by řekl Franc Straka. DÍKY BORCI!

Ohlas po turnaji: Ondřej Suchánek: "Chtěl bych klukům poděkovat za druhé místo, a ikdyž většina z nás cítí zklamání, tak až časem nám všem dojde, jak velký to je úspěch pro celý olovnický fotbal."