Zákolany 1:2 Olovnice

Po čtrnáctidenní pauze jsme zavítali do Zákolan, které v minulém kole dokázaly nastřílet šest branek na půdě Neuměřic B. Náš tým také nezahálel a pár dní před koncem přestupového období se podařilo dotáhnout transfer našeho odchovance, gólmana JAROSLAVA PROSICKÉHO ze Slovanu Velvary. Samotný zápas pro nás nezačal zrovna nejlépe, domácí plejeři, hrající prakticky po celý mač stylem dlouhých nákopů za obranu, dokázali v 7. minutě využít nedorozumění právě brankáře Prosického se stoperem Nídrem, kdy si naši borci dávali přednost kdo z nich míč odkopne, nepodařilo se to ani jednomu z nich, i proto dobíhající Luboš Zaňák snadno ke gólu do prázdné přišel - 1:0. Ve 12. minutě centroval Radek Bednár a zakončoval hlavou Vitkor Stojka těsně mimo tři tyče. Za další minutu se místní hráči dopustili podobné chyby v zadních řadách jako my a i Matěj Vorlíček po takřka hokejovém blafáku na Navrátila zavěsil následně do prázdné - 1:1. 20. minuta přinesla trestný kop v podání zákolanského Noska, projektil z jeho kopačky skončil vysoko nad. Na další šanci si pak diváci museli počkat až do minuty 31., kdy Bednárův centr z pravé strany hřiště nedokázal přetavit v gól zblízka zakončující Michal Ocásek. Podobně se vedlo i druhému z bratrů Ocásků Vítězslavovi, když o pár chvil později po rohovém kopu hlavičkoval z úrovně penalty těsně vedle. Poslední zajímavý moment prvního dějství přinesla 38. minuta - přímý volný kop kapitána Františka Nováka dokázala ztlumit zákolanská zeď a dorážka Vojtěcha Karlovského skončila v zámezí. Druhý poločas odstartoval trestňák v podání Urbana a jistý zákrok Jardy Prosického. V 53. minutě vypálil Viktor Stojka, Navrátil zasahovat nemusel. To o dvě minuty nato už ano, když domácí obranu vyšachovali Víťa Ocásek s Radkem Bednárem, druhý jmenovaný ovšem nechal vyniknout jen místního brankáře. V 58. minutě vyzkoušel Navrátilovu pozornost David Koblenc. Až v 62. minutě nám to tam konečně spadlo, byť zákolanští nám k tomuto gólu hodně pomohli. Karala ve vlastním vápně sestřelil Vorlíčka a na obě strany výborně pískající rozhodčí Neliba ukázal na penaltový puntík. Sám faulovaný Matěj Vorlíček pokutový kop bezpečně proměnil - 1:2. V 64. minutě zakombinovali naši dva nejaktivnější hráči na place Bednár s Vorlíčkem, přičemž prvně jmenovaný odcentroval, druhý následně svou hlavičkou řádně zaměstnal místního strážce brány. Dlouho to vypadalo na pohodový závěr dnešního mače, ale třetí rozhodující branku jsme přidat nedokázali, a tak s blížícím se koncem dnešního mače se domácí zapojovali do útoku ve větším počtu hráčů. Při jednom takovém vypálil v 81. minutě nebezpečně Karala, Prosický však předvedl další jistý zákrok. V 85. a v 87. minutě se do listiny střelců mohl zapsat i František Novák, nejprve pálil po přihrávce od Bedniče nad, poté jen do vyběhnuvšího Navrátila. Příští neděli 6. října hostíme v derby zatím výborně hrající sousedy ze Slatiny. Výkop je netradičně už ve 13:00! Přijďte fandit!

Fotbal Zákolany - Sokol Olovnice 1:2 (1:1)