Zákolany 1:6 Olovnice

V Zákolanech jsme mohli jít do vedení ve 2. minutě, Matěj Vorlíček ovšem z přímého volného kopu pálil jen do zdi. V 6. minutě mířil k levé tyči Petr Solár, zmatený gólman domácích Navrátil stačil míč na poslední chvíli odklidit alespoň na rohový kop. Zákolanští se poprvé osmělili ve 13. minutě, když Neubauer provětral Prosického rukavice, dvě minuty nato domácí Novák bránu o nějaký ten metr minul. 18. minuta přinesla první branku dnešního střetnutí, Vorlíček klasickou uličkou vyzval ke skórování Jana Seidela, a ten přesnou střelou k tyči nedal Navrátilovi šanci - 0:1. Ve 23. minutě se na pravé straně chytře uvolnil David Koblenc, který následně parádně posadil míč na hlavu Vorlíčka a rázem jsme vedli o dvě branky - 0:2. Pak se o slovo znovu přihlásil Solár, který ve 26. minutě levačkou trefil vyběhnutého strážce brány, několik minut poté domácí zařízení minul. Ve 33. minutě vypálil Seidel a míč proletěl těsně kolem šibenice do zámezí. 36. minuta ukázala, proč je důležité míti Vorlíčka, který si parádně našel precizně rozehranou standardku od Nováka a nohejbalově uklidil merunu do kasy - 0:3. Ve 39. minutě jsme nechali zákolanským před naší bránou až příliš volného prostoru, a tak Miroslav Neubauer v pádu zkorigoval skóre - 1:3. Ještě do přestávky to ale zase bylo o tři fíky, po pěkné přihrávce od Solára zkompletoval Matěj Vorlíček HATTRICK - 1:4! A definitivně jsme domácí odrovnali dvěma góly po obrátce, kdy nejprve Honza Seidel přidal svůj druhý gól tentokrát ve stylu a la Patrik Schick - 1:5, po něm krásně zakombinovali Jan Pergler, Dominik Čermák a střílející David Vedral - 1:6. V 61. minutě byl k vidění rohový kop domácích a zakončení Neubauera nad, o deset minut později zakročil proti pokusu Urbana Prosický. Běžela 73. minuta, když hattrick mohl dovršit i Seidel, to by ovšem při samotném zakončení nesměl napálit jen vyběhnuvšího Navrátila. V 77. minutě od rohového praporku odcentroval Čermák, do vzduchu se vyšrouboval střídající Ocásek, ale sedmé branky v síti domácích se hrstka našich přihlížejících fanoušků nedočkala. Závěrečných deset minut si pro sebe pronajali zákolanští bratři Michal a Luboš Zaňákovi, kteří se ještě snažili o korekci skóre. Dvakrát nás ale podržel Jarda Prosický a pět minut před koncem byla proti změně stavu levá tyč. Potřetí v této sezóně se nám tak venkovní utkání podařilo vyhrát o pět branek, po Neuměřicích B a Třebichovicích se nám to dnes povedlo i v Zákolanech. Nyní nás však do konce podzimu čeká těžká mise, když z pěti uktání budeme hrát pětkrát proti týmům, které v tabulce nasbíraly 12 a více bodů. Jako první přijede do Olovnice v neděli 17. října Baník Stochov. Výkop je v 15:30. Přijďte fandit!

Fotbal Zákolany - Sokol Olovnice 1:6 (1:4)