Ze Slatiny vezeme bronz

S dobrou náladou přijel náš A tým na turnaj do sousední Slatiny. Domácí mančaft slavil 70 let založení fotbalu a jako soupeře si pozval týmy z vedlejších vesnic - Sokol Neuměřice, Sokol Blevice a naše borce. Hrálo se klasicky 2x45 minut, přičemž kvůli úmornému vedru byla v každém zápase vždy po 15 -ti minutách hra přerušena, aby hráči mohli doplnit tekutiny a osvěžit se. V sobotu (3.8. 2013) se od 15:00 utkaly Neuměřice s Blevicemi a od 17:00 Olovnice se Slatinou. V neděli (4.8.2013) byl na programu od 15:00 souboj o třetí místo a od 17:00 finále. Fotografie naleznete ve rubrice "Fotogalerie".

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sokol Neuměřice - Sokol Blevice   0:2

Radek Bednár  0:1

Antonín Tůma  0:2

Toto utkání rozhodly dva klíčové faktory. Prvním z nich byl blevický kanonýr Radek Bednár, který zhruba po dvaceti minutách poslal střelou k tyči hosty do vedení. Druhým faktorem pak bylo neproměňování jasných šancí v podání neuměřických borců, kteří hned ve dvou situacích netrefily takřka prázdnou bránu. Blevice naopak vytěžily z minima maximum a ve druhé púli podtrhly z trestného kopu skóre zápasu (0:2).

Rozhodčí: P. Sandev

SK Slatina - Sokol Olovnice   2:1

Pavel Raušer  0:1

Jaroslav Pustina  1:1

Jakub Bělka  2:1

Hlavní mač však byl na pořadu dne až od 17 hodin. Naše ŽELVA nastoupila proti domácím a od začátku bylo jasné, že v rukavičkách se hrát určitě nebude. Po čtvrthodině hry jsme se dostali do vedení, Pavel Raušer využil perefktního pasu za obranu a chladnokrevně skóroval. Domácí odpověděli chvíli před přestávkou, kdy zcela nepokrytý Pustina k tyči vyrovnal na poločasových 1:1. Ve druhé půli si oba týmy začaly uvědomovat, že finále je blízko, a tak bylo jasné, že kdo vstřelí branku jako první, bude se zřejmě radovat z postupu do nedělního finále. Nakonec se to povedlo domácím, kteří po chybě naší obrany vsítily branku takřka do prázdné kasy. Paradoxem je, že vítěznou branku Slatiny vstřelil útočník Jakub Bělka, který ještě v červnu hájil barvy starších žáků Sokola Olovnice. I přes prohru je třeba nakonec zmínit pár nových tváří v našem mančaftu, kteří v podzimní části budou hájit želví bravy i ve IV. třídě. První dva obnovili fotbalovou kariéru - Petr Veselý a Jirka Kopolovič. Další posilou je náš nový brankář, bratr Honzy Nováka, Josef a také Vítězlsav Ocásek, kterému skončila kariéra u starších žáků.. A posledním žolíkem by podle nejnovějších zpráv měl být právě Pavel Raušer, loni na hostování v Sokolu Neuměřice, nejlepší střelec IV. třídy, náš kmenový hráč.

ŽK: Martin Vymětalík

Olovnice nastoupila v sestavě: Josef Novák - Petr Veselý(Ondřej Suchánek), Jan Kinter, Jan Pergler, Martin Vymětalík - Jiří Kopolovič(Vítězslav Ocásek), František Novák "C", Tomáš Sedlmayer, Jan Novák(Jaroslav Berta) - Milan Bláha(Pavel Raušer), Jiří Berta

77. Martin Nídr  3:7

Za velkého vedra si spravili naši borci chuť v zápase s Neuměřicemi. Bylo hodně znát, že dorazil i Martin Nídr, jenž si hodně rozuměl právě s Pavlem Raušerem. Již ve 4. minutě utekl po lajně Martin Nídr, vyslal do vápna střílený centr, který špičkou kopačky trefil Pavel Raušer do protipohybu gólmana (0:1). V 8. minutě výtečně vychytal trestný kop Daniela Čonky z hranice velkého vápna náš brankář Pepa Novák. Následovala tyčka Pavla Raušera (16.). Na 1:1 vyrovnal po lobované přihrávce za obranu Daniel Čonka (1:1). Po rohovém kopu vznikla skrumáž v našem vápně, kde se nejlépe orinetoval Pavel Herman (2:1). Po 20-ti minutách se prosadil Honza Pergler, jenž obešel dva protihráče a pěknou střelou pod vingl z dobrých 25 metrů nedal brankáři sebemenší šanci. A byla z toho zase plichta (2:2). Vedení na naší stranu strhnul střelou z vápna Jirka Berta (2:3). Běžěla 36. minuta, Jirka Berta vymíchal na brankové čáre dva soupeře, předložil balon Honzovi Perglovi, který uklidil balon přesně k tyči (2:4). Dvě minuty před pauzou byl faulován těsně před hranicí šestnáctky Tomáš Sedlmayer, míč si vzal Martin Nídr a vyslal nechytatelnou přízemní bombu podél zdi (2:5). Po obrátce trefil břevno naší branky Dan Čonka (48.). V 51. minutě snížil na 3:5 Kuba Macák (3:5). Pak přišla nevídaná věc. Gólman Neuměřic Pavel Černý vyběhl pro míč a odkopnul ho na půlku hřiště. Tam ovšem stál mazák Jirka Berta, který si balon jedním dotekem zpracoval a přehodil vyběhnuvšího brankáře. Dámy a pánové - GÓL Z PŮLKY, jen škoda, že to nikdo nenatáčel - jasný adept na borce na konec (3:6)! Skóre uzavřel rychlík Martin Nídr, jenž si vzal balon na půlce hřiště, povodil si všechny co mu stáli v cestě a následně propálil posedmé Pavla Černého (3:7). Tento hráč se po celý zápas dostával do spousty šancí a trefil i břevno ze 30-ti metrů. Naši hráči si tudíž odvezli pohár za třetí místo, balon a uzenou vepřovou kýtu. Gratulace borci!

ŽK: 25. Jiří Berta, 28. Jan Kinter

Olovnice nastoupila v sestavě: Josef Novák - Petr Veselý, Jan Kinter, František Novák "C", Jan Pergler - Vítězslav Ocásek(Jiří Kopolovič), Jiří Berta, Tomáš Sedlmayer, Martin Nídr - Pavel Raušer, Tomáš Horčička(Jaroslav Berta)

Petr Mrázek  0:6

Ve finále se utkali hráči Slatiny s Blevicemi a od začátku bylo jasné, kdo je na hřišti pánem. Celý poločas diktovali tempo hry blevičtí a slatinští mohli být rádi že to bylo po poločase "jen" 0:2. Nejprve se prosadil Tomáš Bauer, o chvíli později se šikovně zbavil Radek Bednár bránícího hráče a zavěsil k tyči. Vzhledem k přetrvávající bouřce bylo utkání v půli přerušeno, následně se však dohrálo. Vítězem turnaje se staly Blevice.

Rozhodčí: Kalík