Zichovec B 0:4 Olovnice

Do Zichovce jsme přijeli prodloužit svou vítěznou sérii, začátek utkání ale nebyl vůbec jednoduchý. Domácí hráči byli po třítýdenní pauze od fotbalu patřičně odpočatí, zatímco naši borci měli v nohou sobotní večerní HIPPIES ZÁBAVU s tombolou a GLOBUS BANDEM v zádech. Výsledkem toho všeho byla v 6. minutě první stoprocentní šance, v níž se ocitnul Hartman, po podzimní dovolené navrátivší se bek Vojtěch Karlovský mu ovšem před odkrytou svatyní míč na poslední chvíli stačil ukopnout na roh. V 11. minutě pálil z prostoru šestnáctky Štofl a balón těsně minul levou šibenici Falcníkovy brány, dvě minuty poté si první zákrok připsal i náš brankář Jaroslav Prosický, celkově ale moc práce v prvním poločase neměl, neboť naše obrana dnes s řízným předstoperem Martinem Vymětalíkem pracovala spolehlivě. 15. minuta a proti pokusu Stojky Falcník zasahovat nemusel, to v minutě 18. se naopak vytáhnul, když vyrazil na rohový kop trestňák našeho místopředsedy, trávníkáře a kapitána v jedné osobě Františka Nováka, který mířil do horního kouta obdélníkového zařízení. Ještě než diváci stačili oběma hrdinům z předchozí minuty dotleskat, vzal si náš kápo jako už tradičně na starost i rozehrávku rohu a doslova jako přes kopírák z Černuce našel ve vápně kopačku Matěje Vorlíčka, který nás poslal do vedení - 0:1. Už za tři minuty jsme se málem radovali znovu, když Vorlíček spolu se Štoflem vyšachovali místní obranu a nejspíše na brankové čáře, kdo ví, domácí odvrátili pro ně další pohromu. Jak je důležité míti ve svém středu Ferryho se ukázalo přesně o dvě minuty nato, kdy náš hrající lodivod chytře rozehrál standardku a Vítězslav Ocásek v předbrankovém prostoru nezaváhal - 0:2. Tento gól nás uklidnil a zichovecké borce na dlouhou dobu paralyzoval, až ve 36. minutě Hartman z přímého volného kopu pálil nad. První dějství následně zakončil úprk Štofla, ale ve finální fázi mu domácí míč ukopli, a tak jsme odcházeli do šaten pouze s dvougólovým vedením. I po přestávce jsme byli na hřišti lepším týmem, což dokumentovala 46. minuta a pokus o lob v podání Vorlíčka, s nímž si Falcník sice poradil, avšak kulatý nesmysl se Matesovi k nohám vrátil, třetí gól z toho však ani tentokrát nebyl. V 51. minutě zichoveckým pláchnul Štofl a i přesto, že v pádu zakončil do tyče, hlavní sudí nařídil za jeho podražení pokutový kop. Penaltu si vzal na starosti Viktor Stojka, gólman ale jeho pokus k pravé tyči vystihnul a skóre se tedy dále nepohnulo. Běžela 53. minuta, když z voleje zakončoval nepřesně Matějovič, poté oběma týmům chybělo pár čísel, aby se skóre měnilo na tu či onu stranu. Definitivně jsme dnešní utkání zlomili až dvěma zasáhy po necelé hodině hry. Nejprve se po odraženém míči a podklouznutí stopera prosadil Ivan Štofl - 0:3, minutu po svém gólu pak Ivan vybídnul ke skórování i útočného parťáka Vorlíčka, ten střelou na zadní upravil už na čtyřbrankový rozdíl - 0:4! Poslední třicetiminutovka se dohrávala jen z povinnosti. V 66. minutě orazítkoval Dominik Cvrček po přihrávce od Víti Ocáska tyčku, dvě minuty po něm trestný kop v podání domácího Hájka zhatil jeho spoluhráč Kostelecký. Nejblíže k čestnému úspěchu byli místní chalani v 81. minutě, kdy doražející Hošek doslova narval míč do našeho strážce brány. Duel uzavřela tutovka Davida Koblence z 87. minuty, ten nechal vyniknout jen Falcníka, a pak už s přehledem pískající hlavní rozhodčí Absolín spěchal na hokej Kladno - Třinec a my jsme mohli opět slavit! Přiští neděli 3. listopadu přivítáme na domácím stadionu v předposledním podzimním mistráku Sokol Neuměřice B. Výkop derby je ve 14:00. Přijďte fandit!

SK Zichovec B - Sokol Olovnice 0:4 (0:2)