Zichovec B 1:3 Olovnice

Po dlouhé zimní přestávce a třech herně i výsledkově povedených přátelských utkáních, jsme první dubnovou neděli odjeli k úvodnímu jarnímu mistráku do Zichovce, kde jsme se střetli s tamním béčkem. Během čtyřměsíční pauzy se udála celá řada novinek, tou nejpodstatnější pro fotbal bylo zrušení covidových opatření, a tak se po takřka třech letech konečně dočkáme i druhé poloviny sezóny - jarních mistrovských odvet. V přípravných duelech jsme nejprve v únoru dokázali porazit na umělé trávě v Neratovicích lídra III. třídy na Mělnicku SOKOL ZÁLEZLICE 3:2 (Matěj Vorlíček, vlastní, Petr Solár), poté jsme v polovině března doslova vyválčili nerozhodný výsledek 2:2 na hřišti týmu AFK VELTRUSY (David Koblenc, Filip Novák) a v generálce na jaro jsme před týdnem v domácím prostředí zdolali i po podzimu třetí tým III. třídy skupiny B na Kladensku - SOKOL BLEVICE 2:0 (David Koblenc, Vítězslav Ocásek). Mezi plusy můžeme zařadit příchody čtyř hráčů, JIŘÍHO BERTY (obnovení registrace), PETRA HATTIHO (nově registrovaný hráč), IVANA ŠTOFLA (útočník, naposledy za nás hrál 10. listopadu 2019!) a MARKA MUCHY z Velvar (kariéra Zlonice, Velvary, Příbram). Soupiska tedy nyní čítá 26 jmen, avšak velkým problémem jsou zranění hráčů základní sestavy. Na marodce jsou aktuálně brankářská jednička Prosický, stoper Pergler, rekonvalescent Mucha i elitní snajpr Vorlíček. Ke všemu je potřeba přičíst docházku na zápasy, která se dá u některých hráčů spočítat na prstech jedné ruky (Listík A., Sedlmayer A., Seidel, Surmaj, Štofl M.) a zapomenout nesmíme ani na některé naše pracovně vytížené hráče (Berta, Staněk, Veselý, Vymětalík). I proto jsme do Zichovce B přijeli jen se třemi borci na střídání, přičemž do brány musel David Vedral. Do utkání jsme vstoupili parádně, hned v 1. minutě jsme měli k dispozici trestňák, balón do ohně servíroval Novák, ale domácí se možné pohromě v podobě inkasovaného gólu ještě ubránili. To ovšem platilo jen do 3. minuty, kdy si míč ke své levé noze doslova přilepil Dominik Čermák a povedenou střelou k tyči nás poslal do vedení - 0:1. Uplynula další minuta hry a Ivan Štofl se ze strany řítil sám vstříc domácí svatyni, jeho střelu šajtlí dokázal Vokal vyrazit na roh. V 9. minutě o sobě poprvé dali vědět i zichovečtí, s trestným kopem Pavla Součka si Vedral bez větších problémů poradil. Zkraje 12. minuty jsme povedou kombinací vyřadili ze hry několik domácích plejerů, míč následně hlavou prodloužil Koblenc na zadní tyč na Čermáka, který si parádně pohrál se dvěma bránícími zadáky a nechytatelně k tyči podruhé skóroval - 0:2! Výborně odehranou dvacetiminutovku korunoval Martin Nídr jedovatým projektilem z trestňáku, ten musel Vokal znovu vyrazit alespoň na rohový kop. Zichovečtí se zpět do hry dostali ve 26. minutě, kdy zpoza velkého vápna vypálil patnáctiletý dorostenec Jaroslav Vaněk a balón k překvapení všech skončil v naší síti - 1:2. Tento moment domácí viditelně nakopnul a vše vyvrcholilo ve 36. minutě, kdy byl z bezprostřední blízkosti nastřelen do ruky v pádu při souboji Martin Nídr a rozhodčí Petržela ukázal na značku pokutového kopu. K němu se postavil výborně hrající Vaněk a orazítkoval levou tyč naší brány! Ve 42. minutě těsně nad pálil Pepa Vavrinec a před poločasovým hvizdem pár čísel vedle brány skončil i pokus Petra Solára. Druhé dějství odstartoval ve 48. minutě zichovecký Rubeš, který levačkou pálil jen do ochranné sítě. V 53. minutě nás mohl uklidnit Štofl po pěkné přihrávce od kapitána Nováka, leč míč po jeho zakončení skončil daleko od štrekovaného. 58. minuta přinesla další ohrožení domácí brány, Štofl hlavičkoval po dobře rozehraném přímém volném kopu do Vokala a při následné dorážce Ocáska byl pískán útočný faul. Místní hráči odpověděli nebezpečně zahraným rohovým kopem, při němž kulatý nesmysl proletěl metr vedle naší levé tyče do zámezí. Po hodině hry se utkání začalo lámat, Martin Nídr to zkusil z poloviny hřiště a gólman merunu vyrazil na roh, po němž Solár tváří v tvář na Vokala nevyzrál. Naše nevyužité šance mohl v 63. minutě potrestat místní forward Matějovič, ten zcela sám před naší bránou minul zařízení! Pak za to vzal Štofl a po jeho střele z rohu vápna míč o nějaký ten metr proletěl kolem šibenice. Definitivní podobu výsledku dala až akce z 68. minuty, kdy Novák českou uličkou vyzval ke skórování Ivana Štofla a ten konečně propálil vše, co mu stálo v cestě - 1:3! Navýšit skóre mohl ještě v 74. minutě Koblenc, tomu ale prázdná brána po akci Štofla nestačila, a protože v závěru neskóroval ani nejlepší plejer domácích Vaněk, skončilo dnešní utkání nakonec "jen" dvougólovým rozdílem. Za týden v neděli přivítáme v derby na domácím hřišti Sokol Neuměřice B. Výkop je netradičně už ve 13:30! Přijďte fandit!

SK Zichovec B - Sokol Olovnice 1:3 (1:2)