Žižice 1:6 Olovnice

Ve druhém mistrovském klání nás čekal výjezd do Žižic, odkud soupeři tři body vozí málokdy. Poslední výhru (4:0) na tomto trávníku jsme zaznamenali 26. srpna 2006, od té doby jsme zde nastoupili 9x s bilancí 2 remízy a 7 porážek při celkovém skóre 7:36! A i tentokrát měli lepší vstup do utkání domácí hráči, když se ve 2. minutě v úniku řítil na naši bránu rychlý expres Kratochvíl, ale Prosický předvedl výborný zákrok a jeho pokus kryl. V 6. minutě prodloužil trestný kop Putze Novák hlavou na Ocáska, který skóroval z ofsajdové postavení, branka tak platit nemohla. Ve 14. minutě to Ocásek zkoušel střelou zpoza vápna, gólman domácích Černý zasahovat nemusel. V 19. minutě jsme nabídli domácím přímý volný kop ze zajímavé vzdálenosti. K jeho exekuci se postavil Jiří Hrdlička, který s nechtěným přispěním stopera Nídra šťastně skóroval - 1:0. Zanedlouho mohli žižičtí skóre navýšit, avšak trmu vrmu v našem pokutovém území jsme přečkali bez úhony. Od 23. minuty jsme ze sebe konečně dokázali shodit přebytečnou nervozitu a naše možnosti naznačila hlavička Putze těsně mimo zařízení. Ve 25. minutě nám domácí darovali trestňák zadarmo, Petr Putz následně všem ukázal svou vytříbenou kopací techniku a parádně dorovnal stav utkání - 1:1. Ihned po rozehrávce jsme obrali žižické plejery o míč a po rychlém útočném výpadu Putz naservíroval míč jako na zlatém podnose Vorlíčkovi, ten propálil vše, co mu stálo v cestě a rázem jsme byli na koni my - 1:2! Do konce prvního dějství domácí nevěděli, kam dřív skočit. Ve 32. minutě pálil z otočky Putz, poté se tentýž hráč dostal ve 37. minutě do zakončení znovu a gólman měl s jeho ranou plné ruce práce. Těsně před odchodem do šaten žižičtí zase přehnali svou zbytečnou agresivitu v soubojích a Petr Putz z dalšího trestného kopu poslal Černému druhé rekomando, které místní strážce brány opět nestačil podepsat - 1:3. Do druhé půle poslali domácí na hrot čerstvou sílu v podobě ostříleného šutéra Krakeše, jenže netušili, že už po třech minutách hry jim síť napne padající list z kopačky Jana Perglera, se kterým toho žižický brankář popravdě moc dělat nemohl - 1:4. V 51. minutě proti Krakešově hlavičce bezpečně zasáhnul Prosický, a pak se do hry zapojili už i naši hráči z lavičky David Koblenc a Petr Solár, kteří nahradili Dominika Cvrčka a novou posilu v našich řadách ONDŘEJE HAJNÉHO. Po hodině hry jsme mohli a nejspíš i měli zahrávat penaltu po faulu na Vorlíčka, to by ovšem předtím místní pomezní laik nesměl zvednout praporek, a tak se nakonec pískal ofsajd! Domácí se tlačili dopředu, v 68. minutě vypálil z uctivé vzdálenosti nejlepší hráč Žižic, kapitán Eichler, ale míč naštěstí prosvištěl kousek nad břevnem. V 70. minutě jsme sehráli pěknou kombinační akci, při níž Putz vybídnul ke skórování Vorlíčka, který v pádu poslal míč o nějaký ten metr nad. 73. minuta nabídla další povedený moment z naší strany, Solár přistrčil merunu Putzovi, ten orazítkoval břevno, míč se odrazil zpět k dobíhajícímu Koblencovi, který ho uklidil na zadní tyč - 1:5. Definitivní podobu skóre dal v 87. minutě Vítězslav Ocásek, kterému posadil míč na hlavu přímo z rohu Petr Putz - 1:6! Jako nováček III. třídy máme po dvou odehraných zápasech šest bodů a konečně se nám po 16 letech podařilo drtivým výsledkem odčarovat "kouzlo" žižického hřiště. V neděli 11. září se od 17:00 představíme ve Pcherách. Přijeďte fandit!

FK Žižice - Sokol Olovnice 1:6 (1:3)