Není ranky, není branky

V předposledním kole IV. třídy skupiny B nás los zavedl do Zlonic, kde jsme se střetli s tamním béčkem. Domácí do tohoto duelu od začátku nasadili také tři borce z áčka - zkušeného Zdeňka Veselého, rychlonohého křídelníka Jiřího Melichara a také ještě nedávného dorostence Davida Kramperu, který se sice hned ve 3. minutě zranil, ale do druhé půle měli zloničtí připravené jiné eso - také borce kopajícího pravidelně za áčko I. B třídu, Lukáše Samka. A jak se později ukázalo, právě tito tři hráči svými zkušenostmi celý zápas také rozhodli. Vše však mohlo vypadat jinak, kdybychom hned v 1. minutě utkání vyřešili lépe velký závar před domácí bránou. V 15. minutě nás poprvé podržel dnes náš nejlepší hráč na place - brankář Patrik Ševčík, který z bezprostřední blízkosti vychytal zlonického Gejzu. Pak měl v minutě 21. rozhodčí Čechovský vysypat domácího kapitána Špetu, který v přerušené hře chytil Davida Koblence pod krkem, dal mu však za jeho počin pouze kartu žlutou. A tak se musel v minutě 29. opět vyznamenat Patrik Ševčík, který včasným vyběhnutím kryl tutovku Jiřího Melichara. Domácí měli i nadále více střeleckých pokusů a šancí, centr Melichara ze 45. minuty naštěstí jeho spoluhráč Toth hlavou přetavit v gól nedokázal, i proto odcházíme do kabin za stavu - 0:0. Nástup do druhého poločasu se nám vůbec nepovedl, jak už bylo řečeno, zloničtí poslali do hry Lukáše Samka, který se svými spoluhráči nejprve ve 47. minutě připravil gól pro agilního Melichara, který se trefil přesně na vzdálenější tyč - 1:0. Odpovědět mohl Ondra Suchánek, ale v 51. minutě trefil v dobré šanci jen brankáře Koukolíčka. Minutu poté nás domácí ztrestali podruhé, když jsme nechali úplně volnou 15 ku, Samka, pro kterého nebyl problém skórovat - 2:0. Možná klíčový moment pak přišel v 53. minutě, kdy se náš stoper Honza Pergl vydal přes celé hřiště na své oblíbené sólo, při kterém vybídl ke skórování Suchiho, ale Koukolíček znovu svůj tým podržel, ba co víc, zneškodnil i dorážku tváří v tvář Vorlíčkovi a bohužel nám, řekl bych, sebral jakoukoliv naději na dnešní bodový zisk. V 72. minutě přidal třetí gól domácích opět Lukáš Samek a uzavřel tak skóre dnešního duelu na - 3:0. Nic na tom nezměnila ani 90. minuta, ve které zloničtí nastřelili ještě břevno. Suma sumárum - domácí dnes vyhráli zaslouženě, i když skóre zápasu mohlo být klidně třeba 7:4. Jinak starší žáci měli o tomto víkendu volno, a proto potěšil jen nedělní dopolední výsledek dorostenců, kteří vyhráli 3:2 na hřišti PTZ Viktorie Nelahozeves (D. Cvrček, D. Záruba, M. Radošinský). Za týden nás čeká poslední várka zápasů této sezóny, dorost i žáci hrají v sobotu 18. června od 10:15, dorost hostí doma SK Roztoky a žáci hrají v Tuchlovicích. Áčko pak poslední mistrák sehraje o den později, kdy na domácím stadionu přivítá od 17:00 Sokol Hrdlív B. Přijďte fandit. ŽELVA jedem!

SK Zlonice B - Sokol Olovnice 3:0 (0:0)