Zvoleněves 0:9 Olovnice

Zvoleněves dlouhodobě patří k lepším týmům III. třídy, avšak do vzájemného střetnutí s námi nemohla z nejrůznějších důvodů nasadit opory Filipa Caltu, Matěje Keizlara, Ondřeje Suchánka ani Petra Verbíře. Na poslední chvíli se jí navíc zranila brankářská jednička Kamil Červený, a tak jsme vstupovali do zápasu s jasným cílem získat tři body! Ve 3. minutě poprvé prověřil zaskakujícího gólmana domácích Matěje Čapka Marek Mucha. V minutě 7. Mucha posadil kulatý nesmysl přesně na hlavu Vorlíčka, který otevřel střelecký účet utkání - 0:1. Minutu nato pálil z ostrého úhlu Cvrček, ale rozměry zařízení mu nestačily. V 10. minutě mohli hráči Zvoleněvsi rychle srovnat krok, Zatloukal ani Klempt si však na Prosického nepřišli. 12. minuta nabídla pěknou kombinaci po trase Petr Putz - Marek Mucha - Matěj Vorlíček, přičemž na posledně jmenovaného už doslova zívala prázdná brána - 0:2. Dál jsme se bavili fotbalem a ve 23. minutě se na útočný výpad vydal náš levý obránce Jakub Staněk, po jehož centru Marek Mucha hlavou pohodlně skóroval - 0:3. Zvýšit vedení mohl po individuální akci Vorlíček, ale jeho pokus dokázal Čapek vytěsnit na roh. Ve 31. minutě to zkusil netradičně bodlem Klempt, míč skončil těsně vedle levé tyče, a pak domácí definitivně srazily další dvě rychlé branky v jejich síti. Nejprve si dal nešťastný vlastní gól Lukáš Marák - 0:4, po něm se prosadil Petr Putz, který bekhendovým blafákem odsoudil místního strážce svatyně do role diváka - 0:5! Do druhé půle naskočili místo Dominika Cvrčka a Josefa Vavrince Ondřej Hajný a Vojtěch Karlovský. Ve 48. minutě to byl znovu nejaktivnější hráč Zvoleněvsi Kamil Klempt, který mohl korigovat skóre, proti změně stavu byla levá tyč naší dobře postavené brány. Nedáš, dostaneš! V 54. minutě si Vorlíček s Muchou prohodili role, prvně jmenovaný poslal míč napříč vápnem a Máris následně celou akci zakončil ve stylu pojď sem, kam jdeš - 0:6! Po další akci našeho útočného komanda Mucha, Putz, Vorlíček už jsme viděli balón zase v síti, ale tentokrát to byla naštěstí pro domácí pouze boční síť. Zhruba po hodině hry jsme poslali na plac další dva čerstvé ofenzivní hráče, Marka Muchu a Jana Perglera nahradili Ivan Štofl a Viktor Stojka. V 63. minutě to byl právě střídající Štofl, po jehož centru z pravé strany hlavou zakončoval neomylně Putz - 0:7. Dvacet minut před koncem se premiérové branky v olovnickém dresu dočkal obránce Jakub Staněk, jemuž merunu přiťuknul Matěj Vorlíček - 0:8. Poslední gól padl v 73. minutě, když se rovněž z premiérového gólu v našem dresu radoval Ondřej Hajný, ten využil chytré patičky Petra Putze - 0:9! Naši fanoušci se následně dožadovali i pověstného desátého gólu v soupeřově síti, ale místo něj mohla přijít korekce skóre, v 79. minutě Michal Karala z předbrankového prostoru ale svou šanci neproměnil, a tak se Jaroslav Prosický mohl těšit z druhé vychytané nuly v této sezóně. Další zápas nás čeká příští neděli 2. října od 16:00, kdy do Olovnice dorazí prozatím poslední tým tabulky - SK Otvovice. Přijďte fandit!

Slavoj Zvoleněves - Sokol Olovnice 0:9 (0:5)