OKRESNÍ PŘEBOR - 1. kolo - Brandýsek 3:1 Olovnice

Na Brandýsku jsme chtěli rozšířit naši chudou bodovou sbírku z venkovních utkání, kdy jsme z letošních pěti výjezdů (Tuchlovice B, Hrdlív, Družec, Velké Přítočno, Jedomělice) přivezli jen 6 bodů. Věděli jsme, že domácí dlouhodobě patří ke špičce OP, ale nepochopitelně jsme zaspali úvodní čtvrthodinu, což nás nakonec stálo celý zápas. Brandýsku se do sestavy vrátil omilostněný brankář Jiří Musel (ve Velkém Přítočně dostal ČK a stopku na 3 SU, odstál si jen dvě), naopak mu chyběli vykartovaný stoper Jaroslav Hink a rychlý křídelník Jakub Porazil. My jsme se znovu museli obejít bez stále zraněné brankářské jedničky Jaroslava Prosického a v útoku chyběl nestárnoucí zkušený matador Marek Mucha (zápas Mladá Boleslav B - Velvary). První šanci domácích dokázal na poslední chvíli zablokovat Ocásek, ale v 10. min odcentroval kapitán Sedláček a na zadní tyči trestuhodně osamocený Karel Marchal procedil míč do kasy - 1:0. Utekly jen dvě minuty, když si udělal dobrý den z našich krajních hráčů Štěpán Dojcsán a pohodlně zakončil placírkou ke vzdálenější tyči - 2:0. Až ve 23. min jsme se po výkopu Patrika Ševčíka dostali k prvnímu ohrožení domácí brány, Vorlíček levačkou v akrobatické pozici kontaktní gól nevsítil. Ve 32. min a 34. min rozehrával Putz dvě standardky, přičemž Musel ani jednou zasahovat nemusel, neboť poprvé jsme se k zakončení nedostali a ve druhém případě Vorlíček zakončil mimo tři tyče. Ve 35. min jsme zahrávali první rohový kop, Putz poslal merunu do ohně, Ocásek hlavou prodloužil na Vorlíčka, který rovněž hlavou orazítkoval břevno! Těsně před odchodem do šaten byl náš nejlepší hráč na place Matěj Vorlíček faulován a dostali jsme možnost rozehrávat další trestňák. Nídrův projektil však ztlumila domácí zeď a Dojcsán rázem postupoval sám na naši kasu, naštěstí mu nesedlo zakončení a balón asi o metr minul levou tyč Ševčíkovy brány. Během poločasové přestávky se strhla v kabině bouřka a druhá půle byla z naší strany mnohem lepší. Ve 48. min Dojcsán pálil jen do boční sítě a od 52. min jsme si cíleně šli za kontaktní brankou (dva rohy po sobě), k čemuž výrazně dopomohlo i vynucené střídání Ondřeje Hajného za Dominika Cvrčka, který naši hru ještě více oživil. V 59. min Vorlíček vysunul právě Cvrčka, jehož ve vápně poslal k zemi kapitán Sedláček a hlavní rozhodčí po chvilce váhání odpískal pokutový kop. K penaltě se postavil Petr Putz, a byť Musel jeho pokus vyrazil, na dorážku hlavou už byl krátký - 2:1. Tento moment nás pořádně nakopnul a dál jsme tlačili na pilu. V 61. min další roh v podání Putze a neujalo se ani repete o pár chvil později, kdy byl Ocáskovi odpískaný útočný faul. Minutu nato zatáhnul merunu do vápna Vorlíček, následně ji předložil Cvrčkovi, který domácí bránu v pádu minul. Brandýsek sázel na rychlé kontry, po jednom z nich v 65. min vychytal Tesaře Ševčík a následně si náš brankář poradil i s dorážkou Čebotarjovse, kterému byl odpískán ofsajd. V 66. min jsme na rychlého Štěpána Dojcsána přesměrovali fofrníka Ondřeje Nováka a Josef Vavrinec přenechal místo Martinu Vymětalíkovi. I toto střídání narozdíl od minulého utkání splnilo svůj účel, v 69. min Putz zamířil z ostrého úhlu levačkou těsně nad. 72. min si všichni budeme pamatovat ještě nějakou dobu, téměř ztracený duel jsme stejně jako v září v Družci mohli dorovnat, to by však Honza Pergler po parádní přihrávce od Matěje Vorlíčka musel svůj samostatný únik na Musela proměnit v gól, což se mu bohužel nepodařilo, a tak to byli domácí, které v 77. min uklidnil Tomáš Tesař brankou přímo od rohového praporku - 3:1! V 81. min mohl snížit Ocásek po trestném kopu Nídra, ale jeho hlavička přesná nebyla a neujala se ani další šance Cvrčka v nastaveném čase, kdy mu balón naservíroval Putz.

Předposlední podzimní zápas v OP je minulostí. Z venkovních mačů v OP odcházíme s bilancí 6 utkání - 6 bodů při skóre 10:13! Kromě Hrdlíva měly všechny výjezdy mnoho společného. Nepovedený, prospaný první poločas, neúčast některých opor (Tuchlovice B, Družec, Velké Přítočno, Jedomělice, Brandýsek), nechuť hrát, zbytečná nervozita, nezodpovědné bránění, málo šancí, málo gólů, stejní rozhodčí... Za týden v neděli 12. listopadu hrajeme v domácím prostředí "DERBY" se Slovanem Velvary B. Naše poslední podzimní utkání v OP má výkop ve 14:00 a všichni jste srdečně zváni do ŽELVA ARÉNY aneb hrajeme "o přezimování na bedně!" Přijďte fandit!

FK Brandýsek - Sokol Olovnice 3:1 (2:0)

10. K. Marchal - 1:0

12. Š. Dojcsán - 2:0

59. P. Putz - 2:1

77. T. Tesař - 3:1