OKRESNÍ PŘEBOR - 10. kolo - Olovnice 4:0 Černuc

Dva roky dlouhou domácí sérii bez porážky jsme chtěli prodloužit i v dalším kole OP, kdy jsme hostili Viktorii Černuc, jejíž béčko bylo zatím posledním týmem (3.10.2021), který u nás v mistrovském utkání (IV. tř.) dokázal zvítězit (1:2). Po herně nepovedeném výkonu z minulého kola jsme chtěli začít aktivně, ale hned 3. minuta zápasu výrazně nabourala naše plány. Proti tečované střele hostujícího forwarda Čechovského musel zasahovat Prosický, který po špatném došlápnutí na hrací plochu musel nuceně střídat (kotník)! Do brány se postavil David Vedral, pro něhož to mezi tyčemi byl první start od dubna 2022, kdy nám ve IV. třídě pomohl svými zákroky k výhře v Zichovci B (3:1). Pět minut jsme byli jako opaření než se v 11. min ujal rozehrávky rohového kopu Putz a hlavička kapitána Ocáska prolétla těsně vedle levé tyče černucké brány. Ve 14. min pálil hostující Marcin, Vedral byl připraven. V 16. min jsme sehráli první povedenou kombinaci na jeden dotek, Frič našel Putze, Putz hlavou předložil merunu před bránu a Mucha rovněž hlavou zakončil tentokrát těsně vedle pravé tyče Losovy svatyně. 20. min se psala, když tvrdý projektil vyslal Cuc a Vedral míč vyrazil do strany. Od 22. min jsme byli jasně lepším týmem na place, což dokumentovala parádní spolupráce Matěje Vorlíčka s Markem Muchou, při níž "Máris" levačkou přeloboval Losu a poslal nás do vedení - 1:0. Za další čtyři minuty ustál Jan Pegler atak "na trenky" s jedním z černuckých hráčů, vypadlý balón si převzal Putz a technickou ranou k tyči zvýšil náš náskok - 2:0. 30. min a další chaos v obraně hostů po trestném kopu Putze, kdy míč do sítě neprocpal Cvrček a po něm ani Mucha, jehož rána skončila v zámezí. Brilantní spolupráce Friče, Putze, Vorlíčka a Muchy zvedala diváky z laviček a téměř pokaždé to "smrdělo brankou," ve 36. min Mucha oslovil Putze, ten pálil jen do obránce a následně si černucký gólman Losa poradil s dorážkou Cvrčka z bezprostřední blízkosti, když merunu vyrazil na roh. Nenechali jsme hosty vydechnout a dál jsme si šli za třemi body. Dva dobře rozehrané rohy v podání Putze nezužitkoval Ocásek, který poprvé balón minul a podruhé hlavičkoval o metr nad. Až ve 44. min tasil sudí první žlutou kartu pro černuckého Drobného, avšak první poločas ještě nekončil. Nastavovalo se sedm minut, v té druhé jsme Viktorku v podstatě dorazili podobně jako Pozdeň před čtrnácti dny a znovu u toho byla dvojice, přihrávající Petr Putz s chirurgicky přesně zakončujícím Markem Muchou - 3:0! Po obrátce musel bleskově zasahovat Vedral proti Červáškovi, ale zápas jsme měli dál plně pod kontrolou. V 52. min Putz chytře rozehrál trestňák na Cvrčka, gól z toho nebyl a nevedlo se ani Vorlíčkovi o chvíli později, proti jehož ráně se postavila pravá tyč černucké kasy! Náš realizační tým chystal druhé občerstvení v sestavě, když Mucha naservíroval druhý gól na zlatém podnosu Putzovi, a ten nezaváhal - 4:0. Další dvě naše šance zůstaly nevyužity, Vorlíček v 69. min z dobré pozice bránu minul a střídající Čermák v min 78. pálil pravačkou o nějaký ten metr vedle levé tyče. Deset minut před koncem to vypadalo na korekci skóre, již překonaného Davida Vedrala však na brankové čáře zastoupil Patrik Ševčík, který koleny odklonil na roh ránu kapitána Petra Hájka! Po závěrečném okysličení sestavy (ze hry Ševčík, Vorlíček - do hry Hajný, Koblenc) jsme chtěli přibalit hostům ještě pátou branku na cestu domů, v 85. min Hajný přihrával a Čermák zakončoval mimo tři tyče. V 87. min Cuc neproměnil trestný kop z hranice velkého vápna a neujala se ani dorážka Červáška. 90. min jen podtrhla naši dnešní pohodu, když si na penaltě dovolil "ZIDANOVKU" David Frič a hostující brankář Losa ho nedovoleně složil k zemi - penalta! Všichni čekali, že si míč vezme Petr Putz a dovrší tak svůj hattrick, ale naši pokladníci (Ocásek, Putz) to mají dobře spočítané a diváci i hráči si vyžádali Davida Vedrala, jehož pokutový kop Losa sice zneškodnil, dobrá nálada a tři body dnes stejně jako v celém tomto kole v OP zůstaly DOMA!

Po 8 odehraných kolech jsme se posunuli na 1. místo tabulky Okresního přeboru na Kladensku! Kdyby nám to někdo před sezónou řekl, že po 8 kolech jako nováček budeme mít na svém kontě 18 bodů ze 24 možných a povedeme OP, klepali bychom si na čelo... Je to realita a nás čeká v neděli 15. října od 15:30 výjezd do druhých Jedomělic (mají o zápas méně)! Ty byly sportovní veřejností pasovány před sezónou na největšího favorita OP (spolu se Smečnem). Tento duel bude pro nás velkým svátkem a pro celou širokou veřejnost "ZÁPASEM PODZIMU." Na závěr bych si vypůjčil sportovní hlášku kapitána divizní Březové z roku 2022: "Nesnáším slovo klidný střed! Buď ať se hraje o udržení nebo postup, ať to má pořádné grády, to se pak projeví ten správný fotbalový orgasmus."

Sokol Olovnice - Viktorie Černuc 4:0 (3:0)

22. M. Mucha - 1:0

26. P. Putz - 2:0

45+2. M. Mucha - 3:0

59. P. Putz - 4:0