Okresní přebor - 17. kolo - Smečno 4:2 Olovnice

Po dlouhé zimní přestávce jsme se k úvodnímu jarnímu odvetnému klání vydali do Smečna a na zápas, který jsme začali v rozestavení 4-5-1, nebudeme vzpomínat v dobrém. Už v čase 00:38 jsme inkasovali první lacinou branku, když laxní malou domů napadl útočný tandem Suda - Valta, přičemž odkop Prosického trefil prvně jmenovaného a Jakub Valta následně jen dopravil míč do prázdné klece - 1:0. V 11. min domácí zachytili naši špatnou rozehrávku, Zdeněk Mucha posunul merunu na Jana Sudu, který přesnou střelou k tyči skóroval - 2:0. Dál jsme kupili chybu za chybou, v 17. min Valtův trestný kop vyboxoval Prosický, avšak v min 32. získal balón ve středu pole Václav Bažo a po individuální akci i on rozvlnil naši síť - 3:0. Až ve 35. min jsme konečně vystřelili na domácí bránu, Fričův projektil ovšem gólman Král dokázal zneškodnit. Ve 41. min to zkusil smečenský forward Balík a Prosický spíše hokejovým zákrokem vyrazil míč do strany. V závěru prvního dějství byly k vidění dva závary v pokutovém území domácích, první měl na svědomí Putz, jehož průnik od autové čáry ale nedokázal nikdo zakončit a ve druhém případě neuspěl Vorlíček, který se nůžkami snažil využít pobídku od Friče. Během poločasové přestávky si vzal hlavní slovo v kabině Petr Putz a hned ve 47. min jsme mohli zkorigovat skóre, když Vorlíček hlavou prodloužil na Hajného, ten levačkou technickým pokusem zamířil o kousek nad. V 50. min pálil domácí středopolař Mucha a Prosický na brankové čáře na poslední chvíli zažehnal hrozící nebezpečí. 54. min konečně přinesla první naši loženku, když po rohovém kopu Putze a střele Vymětalíka orazítkoval balón levou tyč smečenské svatyně. Minutu nato Putz rozehrával trestný kop, ten odvrátili domácí zadáci jen na roh, po němž náš kapitán Vítězslav Ocásek hlavou skóroval - 3:1. V 58. min se na plac místo Dominika Cvrčka dostala naše nová zimní posila ROMAN SÝKORA a dvacet minut po něm se našim fans poprvé představil i ADAM DAVID. Mezitím jsme v 67. min orazítkovali druhou tyč, tentokrát to byl Jan Pergler, ale šanci měli i místní hráči, když Balík z otočky zamířil těsně nad. V 70. min se na hřišti poněkud přiostřilo a výsledkem byly žluté karty pro domácího křídelníka Davida Pokorného a našeho stopera Martina Nídra. 75. min mohla rozhodnout, ale druhý gól Valty nemohl platit vzhledem k jeho aktivnímu ofsajdovému postavení, a tak tu byl se svým pokusem Putz, jehož ránu k tyči musel Král vyrazit na rohový kop. V 77. min Frič bodlem smečenskou kasu o chlup minul. Neskládali jsme zbraně, a když Valta v 79. min nastřelil z přímého volného kopu jen naši dobře postavenou zeď, nastala 82. min a další náš výborně rozehraný rohový kop, po němž David Frič propálil vše, co mu stálo v cestě, a rázem jsme byli na kontakt - 3:2! V 83. min si o střídání řekl Vorlíček, a tak jsme zkusili hru vabank. Na předstopera se postavil střídající Ševčík, do středu zálohy Ocásek a na hrot k Davidovi "Goliáš" Putz. Místo očekávaného tlaku ale v 85. min přišla tutovka Baža, se kterou si ale Prosický dokázal poradit. Dvě minuty nato Mucha vysunul Baža, proti němuž opět výborně zakročil Prosický, na dorážku Jakuba Valty ovšem stačit nemohl - 4:2.

První jarní duel jsme nezvládli především kvůli hrůzostrašnému prvnímu poločasu, ve kterém byla jasně patrná větší rozehranost domácích, kteří v zimní přípravě sehráli hned čtyři přátelská utkání (s Libušínem 2:5, se Zvoleněvsí 6:0, s Hrdlívem 3:2, s Hředlemi 6:8), zatímco náš tým absolvoval jen jediné (se Lhotou 0:6), neboť druhý přátelák nám Buštěhrad vzhledem k rozsáhlé marodce na poslední chvíli odpískal. Počet chyb při rozehrávce a zbytečných ztrát míče bylo dnes nespočet, a byť druhá půle už byla z naší strany o něčem jiném, na body to nestačilo. V příštím kole k nám v neděli 31. března zavítá Sokol Hrdlív, který v tomto kole dokázal doma porazit po penaltovém rozstřelu vedoucí Sokol Jedomělice, ale jsou Velikonoce, hrajeme doma, soupeře známe a věříme, že s některými změnami v sestavě předvedeme mnohem lepší výkon než dnes, a především, že získáme všechny tři body! Výkop je v 16:30. Přijďte fandit!

Sokol Smečno - Sokol Olovnice 4:2 (3:0)

1. J. Valta - 1:0

11. Z. Mucha (J. Suda) - 2:0

32. V. Bažo - 3:0

55. V. Ocásek - 3:1

82. D. Frič - 3:2

87. J. Valta - 4:2