Okresní přebor - 18. kolo - Olovnice 3:2 np Hrdlív

S Hrdlívem jsme chtěli získat první jarní body do tabulky OP. Soupeř opírající se o svá tři útočná tykadla - kapitána Kryštofa Raclavského, nejlepšího střelce dorostu i A týmu Lukáše Mišíka a především rychlého expresu Daniela Nového (Stodůlky, Braník, Slavia Praha, Meteor Praha, Třebichovice), přijel do Olovnice posilněný výhrou 2:1 na penalty z minulého kola proti lídrovi z Jedomělic. Začátek utkání jsme si narozdíl od minulého kola pohlídali a v 5. min navrátilec do sestavy Marek Mucha rozehrával dva rohové kopy v rychlém sledu, ani z jednoho jsme však neskórovali. Následně otočil mladičký pomezní u naší střídačky hned dva jednoznačné auty pro nás proti nám, a když ve 14. min dostali hosté od hlavního rozhodčího dárek v podobě přímého volného kopu "za nic," vypálil Nový naštěstí jen do ochranné sítě za bránou. V 17. min "Frigo" parádně posadil merunu na hlavu "Márisovi," jehož hlavičku z bezprostřední blízkosti dokázal Vondrák na poslední chvíli vyškrábnout na roh. V min 19. hostující brankář chyboval a zadarmo jsme se už počtvrté posunuli k rohovému praporku, odkud se po rozehrávce nakrátko dostal na dostřel hostující svatyni Putz, který to zkusil a Vondrák míč vyrazil před sebe, kde ovšem nedobíhal nikdo z našich hráčů. Ve 23. min si první loženku vytvořili i hosté, Nový poslal míč ze standardky přímo do ohně, kde jsme neobsadili Raclavského, jehož gólovou střelu bravurně zlikvidoval Prosický. Až po třiceti minutách hry rozehrávali svůj první rohový kop i hosté, ale mnohem více 130 platících diváků zaujalo nucené střídání ze 33. min, kdy Martina Vymětalíka kvůli svalovému zranění musel nahradit Patrik Ševčík. Byli jsme o něco málo lepším týmem na place, ale branku ne a ne vstřelit, což dokumentovala hlavička Davida Friče nad po našem pátém rohu v utkání ze 35. min. 39. min nabídla trestňák v podání Petra Putze, ten ale mezi tři tyče nezamířil, zatímco hostující fofrník Daniel Nový si to ve 41. min namířil od postranní čáry přímo na kasu a nekompromisně skóroval - 0:1! První půli uzavřel další trestný kop, tentokrát v podání Friče po faulu na Vorlíčka, ale hostující zeď kulatý nesmysl odvrátila do bezpečí. Do druhého poločasu naskočil na pozici pravého křídelníka místo Ondřeje Hajného Dominik Cvrček a společně s námi jen kroutil hlavou nad nevybíravým zákrokem ve vápně hostujícího Čerpla na Vorlíčka, který byl 100 % penaltový, ale píšťalka sudího zůstala nepochopitelně němá (čas 47:40, na youtube 52:05 viz www.youtube.com/watch?v=2FYihcdnMDE&t=4118s ). Tento moment výrazně ovlivnil atmosféru na hřišti i v hledišti, kde si obě strany zbytečně až nevybíravě začaly nadávat. Šli jsme si za vyrovnáním, v 51. min Putz z další standardky hledal hlavu Ocáska, který o chlup bránu minul. Za dvě minuty přispěchal s dalším projektilem Frič, Vondrák opět jen vyrazil před sebe, ale dobíhající Vorlíček se k balónu nedostal. Hosté podnikli rychlý brejk, Mišík přihrál Novému, ten podél brankáře zvýšil hostující náskok - 0:2. Kromě gólu jsme inkasovali i další dvě zbytečné žluté karty a vypadalo to, že Hrdlív si zápas pohlídá. Jenže náš tým se za žádného stavu nikdy nevzdává a stačil jeden špatně hozený aut, jeden nákop stopera Nídra, jedno prodloužení míče Vorlíčka na Muchu a rázem to bylo po krásném lobu o gól (64.) - 1:2. Hosté začali panikařit, přišel centr ze strany, nejistý Vondrák zboural svého spoluhráče, kapitán Raclavský Muchu, ale Vorlíček stačil uklidit volnou merunu do sítě (66.) - 2:2! Upozorňovali jsme se, že času je dost, ať hrajeme zodpovědně dozadu, ale stačily jen dvě minuty a zase nám pláchnul Nový, jehož ránu Prosický vyrazil alespoň na roh. Šance se přelévaly ze strany na stranu, v 72. min jen těsně vedle pravé tyče pálil Mucha, po něm na opačné polovině hrací plochy orazítkoval břevno kapitán Raclavský! Ale infarktový závěr měl teprve přijít! V 75. min musel po Vymětalíkovi nuceně vystřídat i náš kapitán Ocásek, na předstoperu zaskočil Frič a na hrot byl odeslán vystřídavší Sýkora. V 88. min prodloužený aut hostů a dloubák Nového, který končí těsně nad bránou Prosického. Už v nastavení další chyba v rozehrávce a Raclavský v tutovce pálí nad! Nastavovaly se čtyři minuty, v té třetí Vorlíček krásně našel za obranou číhajícího Putze, který po individuální akci udělal kličku Vondrákovi, ten ho podrazil (byť Putz to v první chvíli ustál) a rozhodčí ukázal na PENALTU! Po chvilce radění se s pomezním Černým, který celý zápas nevěděl, kde je a co mává, ovšem penaltu odvolal, protože asistent žádný kontakt ve vápně neviděl! VAR v OLO nemáme, ale hostující brankář ve čtvrté minutě nastavení stačil ještě vykopnout a balón po špatné malé domů orazítkoval naši pravou tyč!!! To nevymyslíš, ale alespoň jsme získali bod navíc v dodatečném penaltovém rozstřelu, když všichni naši střelci uspěli (Putz, Mucha, Vorlíček, Pergler), zatímco Nový ve třetí sérii trefil jen břevno a pokus Kemra v sérii číslo čtyři lapil Prosický (4-2). Na závěr tentokrát místo shrnutí přidáváme hodnocení ze stránek Sokola Hrdlív, trenéra Petráška, jehož některé informace jsou dost zkreslené např. Petr Putz nikdy nehrál za Jirny, ale Zápy, což není totéž (10 km od sebe), tvrdá hra nikdy nebyla naší doménou a jestli banda sprostých hulvátů za střídačkami byla hrdlívským dvanáctým hráčem, tak apríl je až na Velikonoční pondělí.

"Do Olovnice jsme přijeli se sebevědomím že můžeme porazit každého v této soutěži. Bohužel zase nám chyběli někteří hráči včetně gólmana ,který bude chybět ještě týden ,ale na druhou stranu se uzdravili kluci, kteří měli antibiotika. Věřím ,že se pomalu bude vyprazdňovat marodka a bude větší zdravá konkurence. Zápas jsme začali opatrně, domácí měli v základu zkušenost v osobě M. Muchy, který kopal ligu v Příbrami a P. Putze, který hrál za Jirny. Do 25 minuty to bylo vyrovnané utkání pak jsme začali přebírat otěže zápasu a domácí hledali chyby na rozhodčím ,což se přehouplo i do hlediště kde jsme měli dvanáctého hráče, musím uznat že nás přijelo podpořit dost fanoušků,za což jsme rádi. Ke konci poločasu jsme založili akci po pravé straně na jeden dotyk a D.Nový otevřel skóre. Do druhé půle jsme vystřídali M.Šelichu a V.Baruzzi ho zastoupil výborně a přitvrdili hru což se domácím nelíbilo i když to je jejich doména. Po 15min jsme dali druhý gól zásluhou D.Nového ,který dostal nádhernou přihrávku ze středu pole. Soupeře jsme mohli dorazit dalším gólem ,ale bohužel nestalo se. M.Vondrák tam měl několik dobrých zákroků ale na chvilku jsme nepohlídali Muchu ,kterého po celý zápas hlídal D.Růžička a musím podotknout ,že dobře a ten nedal našemu gólmanovi šanci. Za malou chvilku bylo nedorozumění ve velkém vápně a domácí vyrovnali. Do konce zápasu ještě brankáři vytáhli několik zákroků a zápas dospěl až do rozstřelu. Ten jsme bohužel tentokrát nezvládli. Odvážime si bod, je z venku a máme pokoru k soupeři který byl dobrý. Tým musím pochválit jak pracuje a dodržuje pokyny ,které si řekneme v šatně. Celkově jsem spokojen s obrannou činností, i když vím, že je pořád co zlepšovat.Co se týká zranění, tak věřím ,že se dá L.Routner dohromady a M.Štastný , který tentokrát nehrál pro nachlazení i když byl k dispozici. A uvidíme na tréninku ,jak na tom bude Z.Hornik ,který byl mimo dva měsíce. trenér Karel Petrášek"

Sokol Olovnice - Sokol Hrdlív 3:2 np (0:1)

41. D. Nový - 0:1

53. D. Nový - 0:2

64. M. Mucha - 1:2

66. M. Vorlíček - 2:2

M. Vorlíček (rozhodující PK) - 3:2

(H) David Růžička - proměnil - 0:1

(O) Petr Putz - proměnil - 1:1