Okresní přebor - 19. kolo - Lidice 3:0 Olovnice

Další kolo nás los poslal na hřiště posledních Lidic, na jejichž plac mají někteří členové našeho týmu krásné vzpomínky. V roce 2013 zde starší žáci ve finále Lidického poháru získali STŘÍBRNÉ medaile (pořadí 1. Hrdlív, 2. OLOVNICE, 3. Brandýsek), v roce 2015 si zde zahráli znovu a byly z toho medaile BRONZOVÉ (pořadí 1. Kročehlavy, 2. Stochov, 3. OLOVNICE). První úspěch si dobře pamatují současný kapitán A týmu Vítězslav Ocásek i šutér Matěj Vorlíček, u obou úspěchů pak byli z realizačního týmu bratři Suchánkové a kameraman Michal Novák. A právě starší z obou bratrů, Marek, vyhrál ještě před výkopem hod mincí v podání hlavního rozhodčího Ondřeje Pecha o pozici AR2 (padlo HŘIŠTĚ). Zaujaly rovněž dýmovnice v režii hrstky nejvěrnějších domácích "fans" a někteří z našich příznivců nemohli odolat výborné klobáse z grilu za symbolickou cenu 99,-. Podzimní duel rozhodla jediná branka Marka Muchy, který s námi do Lidic nepřicestoval, nicméně jsme dobře věděli o exligistovi Procházkovi i síle lidických standardek. A nezačali jsme špatně, 3. min a dva rohové kopy, které byly dobře kopnuté, ale ve vápně při absenci kapitána Ocáska nechtěl hlavičkovat kromě Vorlíčka nikdo. Domácí se celý zápas spoléhali na dlouhé nákopy, po prvním z nich zakončoval v 15. min mimo bránu Vysloužil. Od 20. do 32. min jsme zaznamenali další dva rohy, povedenou střelu na bránu v podání Putze (po hříchu jedinou) a nepřesný projektil z kopačky Vorlíčka. Domácím patřila čtvrthodinka před poločasem, ve které zahrávali sérii standardek, přičemž po jedné z nich Prosický zachytil míč na poslední chvíli před brankovou čárou. Skóre se tak nezměnilo a do kabin se odcházelo za stavu 0:0. Poločasový proslov "Putzika" v kabině probudil z letargie jen Vorlíčka s Perglerem, který hned ve 46. min hlavičkoval po rohovém kopu těsně nad. V 53. min lidičtí rozehráli rohový kop přesně na zadní tyč, kde byl připravený Jan Procházka, který pohotovou hlavičkou skóroval - 1:0. Tento gól změnil poměry sil na hřišti a osm minut nato postupoval domácí forward sám na naši kasu, naštěstí nedal! V 67. min jsme měli největší šanci na vyrovnání ve druhé půli, ale pokus Vorlíčka stačil zablokovat na roh domácí Vysloužil. Zápas se definitivně zlomil v 76. min po proměněné penaltě Procházkou - 2:0. To, jestli byla nebo nebyla, ponechme stranou (od času 67:50 do 76:00 nemáme dostupné záběry), avšak domácí si tři body zcela zasloužili a potvrdili je v 87. min třetí brankou po brejku z kopačky koho jiného než Jana Procházky (HATTRICK) - 3:0.

Dnes jsme propadli ve všech činnostech hry a poprvé v OP jsme vyšli střelecky naprázdno. Přísnější měřítko snese jen výkon Matěje Vorlíčka, který společně s Petrem Putzem tu a tam ohrožoval místní bránu. Situace v tabulce se po třech jarních kolech vyrovnává nahoře i dole, ale nás musí zajímat především náš herní projev, který není dobrý. V příštím kole přivítáme v neděli 14. dubna doma v tabulce druhý SK Družec, výkop je v 17:00. Přijďte fandit!

Vorlíček Matěj

Náhradníci: Ocásek Vítězslav, Karlovský Vojtěch (76.), Vavrinec Josef (76.), Sýkora Roman (55.),