Okresní přebor - 2. kolo - Olovnice 1:3 Velvary B

V posledním podzimním kole jsme na domácím pažitu hostili béčko Slovanu Velvary, které v předešlých dvou sezónách kopalo o patro výš (I.B). Za posledních 15 let se oba týmy střetly osmkrát, přičemž hned sedmkrát vyhrály Velvary (od sezóny 2007/2008 postupně 4:1, 5:1, 4:1, 7:0, 3:0, 3:2 a při posledním setkání v červnu 2015 na našem hřišti 5:2). Naši jedinou výhru v "DERBY" jsme zapsali v září 2011, kdy jsme díky hattricku Martina Turečka (za 12 min) a dvěma brankám Pavla Pivarčiho zvítězili doma 5:2. Oba týmy prošly od posledního duelu v roce 2015 výraznou obměnou, avšak pro některé naše hráče byl dnešní střet velmi pikantní, neboť ve Velvarech dříve působili (Dominik Čermák, Vítězslav Ocásek, Jaroslav Prosický, David Vedral, Matěj Vorlíček) či stále působí (Marek Mucha, asistent trenéra A týmu v ČFL). Do sestavy se po zranění vrátil mezi tři tyče Jaroslav Prosický, ale mladí, rychlí a důrazní hosté nám toho v prvním dějství příliš nedovolili. Běžela 2. min hry, když Leibl rozehrál trestňák od lajny do vápna, kde si merunu našel Nídr a včas ji odklidil do bezpečí. Totéž se povedlo i hostům v 10. min, když náš první rohový kop po Putzově tečované střele rozehrával Mucha a kapitán Vošmera rovněž odhlavičkoval míč z předbrankového prostoru. V 16. min Maňas přistrčil balón do běhu Leiblovi, avšak ten tváří v tvář Prosického nepřekonal. Ve 24. min neuspěl ani Krška, který pálil těsně vedle brány a hostující tlak vyústil ve 36. min v největší tutovku první půle, když Leibl od rohového praporku našel neomylně Vošmeru, proti jehož hlavičce se parádním zákrokem vyznamenal Prosický, díky němuž stále platilo bezbrankové skóre! Ve 40. min pálil těsně nad Hirni a vypadalo to na klidný odchod do šaten, ale 45. min vše změnila. Nídr přihrál vracejícímu se Muchovi, ten rychle přenesl hru do křídla na Cvrčka, který povedeným centrem do vápna našel Matěje Vorlíčka, ten předskočil zadáka Velvar Nováka a zavěsil - 1:0! Ve fotbale zkrátka logiku nehledejme, ale čekal nás celý druhý poločas, do něhož se místo Martina Vymětalíka zapojil Josef Vavrinec. Ve 47. min pálil z trestného kopu vysoko nad Maňas, deset minut nato rovněž nad do ochranné sítě zamířil hostující Hirni. V 59. min mohl zvýšit náš náskok Vorlíček po velvarské chybě v zadních řadách, ale brankář Holub svůj tým podržel. Po hodině hry to zkusil Bunikovský, Prosický merunu vyrazil před sebe, kam dobíhal střídající Přibyl, ale v pádu mezi tři tyče kulatý nesmysl vměstnat nedokázal. V 63. min zkusil překvapit vysoko postaveného Holuba Putz, ale levačkou hostující svatyni minul. Přesto jsme mohli zvýšit svůj náskok, Mucha však z trestňáku po faulu na "Novase" minul zařízení. A tak přišel trest v 72. min, když kapitán Vošmera přesným pasem mezi naše dva obránce vybídnul ke skórování Jakuba Dörfla, a ten umístěnou střelou na zadní nezaváhal - 1:1. Za další dvě minuty jsme si nepohlídali brejkovou situaci a Mikš utíkal sám na kasu, naštěstí Prosický na poslední chvíli stačil míč v pádu vyrazit na roh! Hosté byli v poslední čtvrthodině jako vosy a v 78. min jsme jim navíc po nedohodě Perglera s Putzem připravili další šanci, Bunikovský v těžké pozici kasu netrefil. V 86. min se hezky uvolnil Leibl, avšak ve finále pálil jen do boční sítě. Rozhodnout mohl v 87. min Marek Mucha, který po rozehraném trestném kopu v podání Martina Nídra a přihrávce Vítězslava Ocáska trefil nataženou nohu (špunty) brankáře Holuba. Osudné se nám nakonec stalo pětiminutové nastavení. Ve druhé nastavené minutě Vošmera poslal plachťák za obranu, náš kapitán Ocásek dobře neodhadnul trajektorii míče a Radek Bunikovský skóroval - 1:2. Navíc v poslední minutě nastavení přišel faul Vavrince na Leibla a proměněný pokutový kop Lukáše Černého - 1:3! Místo penaltového rozstřelu tak nemáme nic a "DERBY" znovu vyhrává béčko Velvar.

Závěrečná třetina podzimu v OP se nám herně ani výsledkově nepovedla. Po domácím utkání s Černucí (8. října) jsme byli na výsluní (1. místo v tabulce OP), avšak zranila se nám brankářská jednička Jaroslav Prosický, což mělo výrazný dopad na naši hru a ke všemu se přidal herní pokles formy u většiny hráčů. Výsledkem jsou pouze dva získané body ze čtyř kol (venku Jedomělice, doma Kročehlavy, venku Brandýsek, doma Velvary B), dvanáct inkasovaných branek za čtyři kola a ve finále "až" ŠESTÉ MÍSTO v tabulce OP a osmibodová ztráta na první Sokol Jedomělice. Na jednu stranu na nováčka OP je šesté místo po podzimu dobrý počin, na stranu druhou ovšem všichni cítíme, že "na bednu" jsme si sáhnout mohli a měli. Sportu zdar a fotbalu zvlášť! Na jaře naviděnou! VAMOS ŽELVA!

Sokol Olovnice - Slovan Velvary B 1:3 (1:0)

45. M. Vorlíček - 1:0

72. J. Dörfl - 1:1

90+2. R. Bunikovský - 1:2

90+5. L. Černý (PK) - 1:3