Okresní přebor - 20. kolo - Olovnice 2:1 np Družec

20. kolo OP nám nabídlo konfrontaci s na jaře 100 % bodově úspěšným Družcem, jemuž v tabulce před tímto kolem patřilo druhé místo. Naši lodivodové po nemastném, neslaném vstupu do jara zamíchali se sestavou a po úvodním oboustranném oťukávání jsme si v 10. min vypracovali první loženku, když po zpětné přihrávce Cvrčka poslal merunu do ohně Putz a Vorlíčkově hlavičce chybělo jen pár centimetrů, aby zapadla do sítě! Hosté spoléhali především na svého rychlonohého křídelníka Lukáše Mačuru, se kterým jsme v první dvacetiminutovce měli problém, ale postupem času se ze hřiště naším včasným dostupováním vytratil. V 15. min jsme získali míč na soupeřově polovině, nekrytý Mucha nacentroval do vápna, Putzovu hlavičku Pergl vytěsnil jen do strany k volnému Vorlíčkovi, který pohodlně skóroval - 1:0. Následovaly dva rohové kopy v rychlém sledu, ale druhou branku jsme přidat nedokázali. Ve 30. min soupeř poprvé zahrozil z trestňáku, když pokus Čurdy přes zeď na poslední chvíli vyboxoval Prosický na roh. Čtyři minuty nato jsme vyrobili další zbytečný faul a tentokrát už hosté z trestného kopu skórovali, neboť k balónu se postavil kapitán Ondřej Burant, který zaskočil našeho brankáře přesným přízemním pokusem na přední tyč - 1:1. Přesto jsme mohli odcházet do šaten s jednobrankovým vedením, Petr Putz po přihrávce od Marka Muchy ovšem ve 45. min gólmana Pergla tváří v tvář nepřekonal. Začátek druhého dějství patřil hostům, kteří nás zamkli na vlastní polovině, ale ze svého optického tlaku vytěžili jen dva pokusy mimo tři tyče. Po hodině hry jsme opět začali útočit a výsledkem byla v 64. min povedená střela levačkou v podání kapitána Ocáska, která řádně zaměstnala hostujícího strážce brány. V 72. min se parádním zákrokem blýsknul Prosický, který vyrazil pohotovou Lincovu ránu k tyči na roh a zahanbit se nenechal ani družecký Pergl, ten si pro změnu v 75. min dokázal poradit se štiplavým projektilem z kopačky Hajného. Navzdory tomu, že oba týmy chtěly vyhrát už ke změně skóre nedošlo, a tak přišel na řadu stejně jako na podzim v Družci penaltový rozstřel. V prvních třech sériích uspěli všichni střelci, za hosty se prosadili Burant, Mačura i Čurda, za nás odpověděli Putz, Mucha a Vorlíček. Ve čvrté sérii lapil pokus Otakara Mačury Prosický, ale Pergl v bráně Družce vyčapal svého skorojmenovce Perglera. V sérii s číslem pět si kopli oba brankáři a oba taktéž proměnili, Prosický dokonce vymetl šibenici! Rozhodla až šestá várka pokusů, když Konvalinku vychytal Prosický a čerstvý oslavenec narozenin Matin Nídr nekompromisně zavěsil a dodatečný bod tedy stejně jako před čtrnácti dny s Hrdlívem zůstal doma (5-4)!

Dva body proti silnému Družci dnes musíme brát všema deseti. Soupeři jsme stejnou mincí oplatili podzimní porážku z penaltového rozstřelu, a zároveň jsme si dokázali, že můžeme hrát vyrovnanou partii s každým v této soutěži. Naši hráči dnes dali do zápasu vše a svým disciplinovaným a organizovaným výkonem si vysloužili potlesk od všech našich příznivců. V příštím kole nás v sobotu 20. dubna čeká zápas "o šest bodů" v Pozdni, která na jaře nemá vůbec špatné výsledky. Výkop je v 17:00. Přijeďte fandit!

Sokol Olovnice - SK Družec 2:1 np (1:1)

15. M. Vorlíček - 1:0

Putz Petr

Novák Ondřej

Mucha Marek

Náhradníci: Sýkora Roman (62.), Vedral David, David Adam, Hajný Ondřej (39.)

Vedoucí: Suchánek Marek

Asistent: Suchánek Ondřej