OKRESNÍ PŘEBOR - 6. kolo - Olovnice 1:0 Lidice

Druhý domácí duel v přeboru nabídl střet se zkušenými Lidicemi, které v létě značně okysličily svůj kádr a před dvěma týdny v plné palbě vyplenily Černuc (výhra 4:1). Hlavní podíl na jejich vítězství si připsal exligista Jan Procházka, který měl na svědomí i první střelecký pokus v dnešním utkání, když ve 2. min prověřil pozornost brankáře Prosického. V 8. min Cvrček svým povedeným centrem našel ve vápně Muchu, který pálil nad. Dvě minuty nato Pergler levačkou předložil merunu do vápna a Putzovu ránu zblokoval na poslední chvíli jeden z lidických zadáků na roh. Aktivní vstup do zápasu vedoucí branku nepřinesl, zatímco soupeř mohl jít v 16. min ze své první pořádné akce do vedení, dlouhý aut Levého se snesl přímo na kopačku Procházky, proti němuž skvěle zakročil Prosický a následně si připsal i druhý famózní zákrok při dorážce Hoffmanna! Ve 27. min si s projektilem Putze dokázal poradit gólman Hlavatý, který vyboxoval míč do bezpečí. 31. min přinesla pěknou kombinaci našich hráčů, na jejímž konci Vorlíček prostrčil míč na Putze, a ten z bezprostřední blízkosti Hlavatého nepropálil. Poté to Vorlíček po přihrávce Perglera vzal na sebe, ale rozměry zařízení mu nestačily, když balón skončil na přilehlém svahu. Přesto jsme do kabin mohli odcházet s jednobrankovým náskokem, Petr Putz totiž ve 42. min obral o míč chybujícího beka Žigu Aulického (vloni hrál za Dřetovice), avšak jeho zakončení placírkou asi o metr minulo levou tyč lidické kasy. Během poločasové přestávky jsme si řekli, že z ŽELVA arény si nikdo body vozit zadarmo nebude a na začátku druhého dějství jsme přeřadili na vyšší rychlostní stupeň, což nejprve přineslo dvě standardky. První odklonila lidická zeď na roh, při druhé nastal v hostujícím vápně chaos, ale Ocásek ani Frič míč do brány nedostali a nepovedlo se to ani našemu exekutorovi trestňáků Putzovi, který následně pálil mimo tři tyče. Mezitím dlouhý výkop Prosického přeplachtil lidického stopera a Mucha mohl postupovat sám na hostující chatu, ale Hlavatý mu dokázal zmenšit střelecký úhel a místo branky jsme tak kopali jen další rohový kop. Vše jsme si vynahradili přesně po hodině hry, když "FRIGO" lehkým dloubákem za obranu našel "PUTZIKA," který nohejbalovým kopem neomylně posadil merunu na hlavu "MÁRISE," a ten konečně rozvlnil síť za Hlavatým - 1:0. Hosté ve druhé půli zlobili jen zřídka, a tak jsme mohli přidat i pojistku, v 63. min však z další standardky v podání Putze Ocásek hlavou bránu o chlup minul. Následující dvacetiminutovku se nic mimořádného nedělo, avšak od 86. min Lidice začaly hrát vabank a málem se jim to vyplatilo. Procházkův dalekonosný plachťák totiž musel Prosický vytáhnout na břevno, ale dobíhající kapitán Radosta našeho brankáře v ležící poloze nedokázal propálit! Ještě hůř nám bylo v 90. min, kdy Radosta proniknul až do vápna a předložil balón před bránu, kde nás od inkasovaného gólu uchránil až řízný obránce Martin Vymětalík, jehož na čáře sejmul dobíhající lidický forward! A protože v nastaveném čase Vorlíček po přihrávce Putze orazítkoval jen tyč, porazili jsme houževnaté Lidice "jen" nejtěsnějším jednogólovým rozdílem.

Po čtyřech kolech máme na svém kontě krásných 9 bodů a patří nám průběžné druhé místo v tabulce se ztrátou 3 bodů na zatím stoprocentní Jedomělice. Optimismus a dobrá nálada jsou na místě, avšak už v sobotu 16. září nás čeká daleký a těžký výjezd do Družce, který ve svých dvou letošních domácích zápasech dokázal nastřílet svým soupeřům (Pozdeň, Černuc) dohromady hned jedenáct branek! Výkop je v 16:30. Přijeďte fandit!

Sokol Olovnice - Sokol Lidice 1:0 (0:0)

60. M. Mucha - 1:0