OKRESNÍ PŘEBOR - 7. kolo - Družec 3:2 pp Olovnice

Výjezdem do Družce jsme načali těžkou druhou třetinu podzimu v OP, kde nás kromě domácích utkání s Pozdní a Černucí čekají i dva venkovní "šlágry" ve Velkém Přítočně a v Jedomělicích, od kterých si celá fotbalová veřejnost na Kladensku slibuje atraktivní podívanou. V pátek jsme se v pozvánce na víkendový fotbal na stránkách Kladenského deníku dozvěděli, že do Družce přijede "nabitá Olovnice." Většina z nás nad tímto slovním spojením kroutila hlavou ze strany na stranu, ale všichni do jednoho jsme při vstupu na hrací plochu nechápali, proč ji domácí správce hřiště pro své fotbalové pány fotbalisty od středy neposekal... Od úvodu jsme nastoupili až s příliš velkým respektem k soupeři, který ve svých předcházejících dvou domácích vystoupení nastřílel Pozdni a Černuci dohromady jedenáct gólů! V 6. min družečtí rozehrávali první trestňák, k míči se postavila dvojice Čurda, Kozel, avšak prvně jmenovaný pálil jen do naší dobře postavené zdi. Minutu nato po akci rychlonožky Milana Čermáka z křídelního prostoru zakončoval Kořínek přesně do náručí Prosického. V 9. min jsme rozehrávali první roh dnešního klání a za dvě minuty Putzova tečovaná rána poprvé prověřila pozornost zkušeného brankáře Vojtěcha Zacha (před dvěma týdny přestoupil z Lidic do Družce). Ve 21. min to z hranice šestnáctky zkusil Vorlíček, ale jeho střele chyběla potřebná razance. Od 26. min nás domácí přitlačili na vlastní polovinu hřiště, přímák Kozla zblokoval dobře postavený Martin Nídr. Ve 30. min spadl kulatý nesmysl na ruku našeho obránce a rozhodčí měl hned jasno - pokutový kop! Jeho exekuci si vzal na starost kapitán Ondřej Burant, který poslal své barvy do vedení - 1:0. Zanedlouho mohl zvýšit Konvalinka, ale Prosický jeho štiplavý pokus stačil vyrazit na roh. Ve 38. min jsme se zlobili na hlavního rozhodčího, neboť za běžný faul udělil našemu forwardovi Hajnému žlutou kartu (prý mu sečetl dva předchozí fauly), zatímco družecký Burant po kontaktu hlava na hlavu a odstrčení Hajného oběma rukama "žolíka" nedostal. Ve 43. min jsme nezachytili náběh Čermáka, ten předal míč Kozlovi a trestuhodně osamocený Daniel Kořínek následně skóroval - 2:0. Před samotným gólem však domácí hráč šel do souboje s naším stoperem vysokou nohou (kopačka před obličejem), ale sudí prý vše viděl naprosto zřetelně, o faul se nejednalo a branka platila. Ve 40. min jsme měli možnost rozehrávky standardky, Frič ovšem pálil jen do zdi a následný roh domácí zkušeně odvrátili do bezpečí. A když ve 45. min Vorlíček inkasoval zbytečnou žlutou kartu a ještě jednou musel zasahovat Prosický, bylo během poločasové přestávky na naší střídačce pěkně dusno. Hlavní slovo si vzal David Frič a poločasový "fén" plus střídání Dominika Čermáka za Dominika Cvrčka přinesli potřebný impuls. Z našich hráčů spadla nervozita a rázem začal úplně nový zápas. Už 48. min naznačila naše možnosti, Nídr rozehrál standardku přesně na hlavu Ocáska, jehož hlavičku Zach s vypětím všech sil vyrazil na roh. Od 55. min domácí rezignovali na útočení a začali jen bránit svůj dvougólový náskok. V 63. min jsme byli blízko kontaktní brance, když výborně hrající Dominik Čermák posadil merunu na hlavu Ondřeje Hajného, jehož zpětnou pobídku nedokázal sám před kasou zužitkovat David Frič. Družečtí dál jen zběsile odkopávali, jejich rychlík jménem Milan Čermák vykolejil na trase Dominik Čermák - Martin Vymětalík a pevnost jménem Vojtěch Zach musela čelit dalšímu náporu našich hráčů, Matěj Vorlíček pálil v 68. min mimo tři tyče, Jan Pergler pět minut po něm jen doprostřed brány. V 74. min jsme sehráli parádní kombinaci na jeden dotek, Putz přistrčil merunu Vorlíčkovi, ten efektní patičkou našel Čermáka, který netradičně pravačkou poslal míč těsně nad levou šibenici. Následně se hlavnímu rozhodčímu nejspíše zrychlily hodinky, zatímco domácí pomezní "laik" mával kravinu za kravinou. V 78. min Hajný prodloužil zdánlivě ztracený míč za sebe, kam si naběhnul pohotový Dominik Čermák, který ho uklidil přesně do štrekovaného - 2:1 (podle zápisu padla branka v 83. min, tak ponechejme, co je psáno). V 84. min se prodral do zakončení Ocásek, ale zařízení netrefil. V 86. min posoudil rozhodčí souboj padesát na padesát Čurdy s Putzem před domácím pokutovým územím jako faul a Petr Putz krásně provedeným trestným kopem dorovnal stav - 2:2 (tady už měl pan rozhodčí nastavení). No a tak se hrálo místo dalších tří minut plus čtyřminutového nastavení už jen dvě minuty a sudí po dalším rozehraném trestňáku v podání Martina Nídra zápas ukončil. Frustraci z nepovedené druhé půle domácí alespoň částečně zahnali v dodatečném penaltovém rozstřelu, kdy brankář Zach dokázal zneškodnit ve druhé sérii pokus Vorlíčka, aby mu v sérii třetí pomohla tyč, kterou orazítkoval Ocásek. Družec proměnil všechny své penalty (Ondřej Burant, Jakub Hlusička, Otakar Mačura, Milan Čermák) a bere bod navíc. Pro nás má však získaný bod z Družce po nepovedené první půli cenu zlata.

Dnes se nám po výborně odehraném druhém poločasu podařilo vyválčit bod z Družce, který doma rozdává body jen výjimečně. Náš zlepšený výkon po přestávce si domácí budou pamatovat hodně dlouho, neboť si ve druhé pětačtyčicetiminutovce nevypracovali žádnou nebezpečnou šanci a naši fanoušci nás i přes prohru v penaltovém rozstřelu ocenili patřičným potleskem. Zápas i rozstřel zdokumentoval sportovní redaktor Kladenského deníku Rudolf Muzika (kladensky.denik.cz/fotbal-okres/okres-lidr-z-jedo-narazil-u-sousedu-brandysek-zachranil-mac-s-koucem-v-kase-2023.html?cast=2), který dnes nahradil našeho v Ostravě služebně absentujícího kameramana Michala Nováka. Za týden v neděli 24. zaří přivítáme v domácím prostředí Slavoj Pozdeň, která v tomto kole doma obrala hned o dva body do té doby stoprocentní Jedomělice. Výkop je v 16:30. Přijďte fandit!

SK Družec - Sokol Olovnice 3:2 pp (2:0)

31. O. Burant (PK) - 1:0

43. D. Kořínek - 2:0

83. D. Čermák - 2:1

90+2. P. Putz - 2:2

O. Mačura (rozhodující PK) - 3:2

(O) Petr Putz - proměnil - 0:1

(D) Ondřej Burant - proměnil - 1:1