OKRESNÍ PŘEBOR - 8. kolo - Olovnice 3:1 Pozdeň

Před domácím utkáním s Pozdní dorazila během týdne celá řada omluvenek (Frič, Hatti, Karlovský, Mucha, Novák O., Staněk, Suchánek O.), a tak byli povoláni do kopaček i ztracení synové David Vedral (poslední mistrovské utkání odehrál 30.10. doma proti Zichovci) a David Koblenc (v OP odehrál jen dvacet minut v Tuchlovicích B). Jan Pergler a Martin Vymětalík nastoupili se sebezapřením (nachlazení) a Patrik Ševčík s Petrem Veselým dorazili navzdory jejich problémům s kotníkem, kolenem. Vyhlídky na tři body tak nebyly zrovna růžové, zatímco trojice rozhodčích v čele s hlavním Kalíkem (asi zapomněl doma karty) si v růžové docela libovala (všichni tři v růžových dresech). Ve 2. min se do šance probíjel Cífka, ale Prosický mu včas skočil pod nohy a míč schoval do svých rukavic. Ve 4. min Putz poprvé řádně zaměstnal soupeřova brankáře Koštu, který jeho táhlou střelu levačkou musel vyrazit do strany. V minutě osmé o sobě dal vědět i dlouhodobě nejlepší hráč soupeře Petržílka, ale Prosický proti jeho pokusu zasahovat nemusel. V 16. min to znovu zkoušel Putz, Košta se překvapit nenechal a merunu lapil. 21. min nabídla výkop našeho brankáře na Ondřeje Hajného, následně míč putoval po trase Vorlíček - Hajný - Cvrček, který našel nekrytého Vorlíčka, a ten kopem škorpióna po vzoru Zlatana Ibrahimoviče zavěsil - 1:0. Pan Muzika s panem Štěpánkem tomu říkají "nepovedený volej z 12 m," my mu říkáme fantom MV9. Ve 25. min měl dostat "žolíka" Petržílka za zákrok na Vavrince, ale se Smečnem výborně pískající rozhodčí Kalík (tehdy osm žlutých karet) dnes neměl zrovna nejpovedenější zápas, a tak se hrálo dál bez karet... Ve 29. ani ve 33. min pozdeňští snajpři Jaroslav Petržílka s Petrem Štěpánkem nenašli ze svých trestňáků (roh, zeď) recept na překonání našeho "Jarouška" Prosického, a tak mohl ve 36. min zahrozit Čermák, avšak balón mu sjel z kopačky a následně doplachtil až do zámezí. Ve 37. min si na Petržílkovu ránu zpoza šestnáctky počíhal u tyče Prosický a dvě minuty nato jsme podnikli rychlý protiútok, na jehož konci Dominik Čermák přiťuknul míč "Putzikovi," a ten projektilem země - vzduch na vzdálenější tyč nedal Koštovi šanci - 2:0. Petr Putz byl i nadále při chuti, ve 42. min se jeho tečovaná střela jen o chlup nevešla mezi tři tyče, následně náš špílmachr načechral merunu na hlavu Vorlíčka, který zařízení netrefil, aby už v nastaveném čase prvního dějství vyslal do úniku Dominika Cvrčka, jehož technické zakončení znamenalo gól do šatny a nečekané, avšak naprosto zasloužené vedení 3:0. Druhý poločas prý byli aktivnější hosté, ale jejich jediné tři šance přišly v rozmezí 50.-56. min, když nejprve centroval Petržílka na Štěpánka, jehož hlavičku vyrazil Prosický (nakonec ofsajd), poté tvrdě pálil stoper Martin Štěpánek a Prosický vyboxoval na roh a vše skončilo rohovým kopem koho jiného než Petržílky na Štěpánka a nepřesnou hlavičkou nad. Zatímco my jsme dál pálili šanci za šancí, 47. min Vorlíček - Putz a Košta na roh. 61. min pohotová rána Putze a pozdeňský brankář opět v permanenci, ještě v téže minutě rohový kop a po něm se do meruny ze 30 m opřel stoper Martin Nídr a balón s přispěním Košty div že nepřepůlil břevno! V 72. min klasická česká ulička Ocásek na Cvrčka a náš hráč sám peláší na Koštu, ten opět zachraňuje své barvy, když "Cvrndovi" zakončení nesedne a je z toho zase jenom roh. Výborná organizace hry a disciplína všech našich hráčů přináší své ovoce a v 82. min i poslední pěknou akci, když Putz krásně našel Koblence, jehož zakončení těsně minulo bránu. Hosté zaznamenali čestný úspěch v 85. min hry, když centrující hráč Šebesta trefil ruku vracejícího se Martina Nídra a pískala se přísná penalta, kterou Petr Štěpánek jistě proměnil - 3:1.

6 kol - 13 bodů - skóre 14:8 = 2. místo v tabulce OP po polovině podzimu! Ba co víc, Jedomělice znovu ztratily, a tak nás od sebe dělí jen SKÓRE... Výborná práce, díky moc všem a jedeme dál! V příštím kole nás v sobotu 30. září od 16:00 čeká třetí z pěti vrcholů podzimní části soutěže, po Smečnu a Družci (ještě Jedomělice a Brandýsek) nás čeká střet s Velkým Přítočnem, které má ve svých řadách zkušené fotbalisty z vyšších soutěží, ale je to kulaté a nejedeme tam na výlet! Přijeďte fandit!

Sokol Olovnice - Slavoj Pozdeň 3:1 (3:0)

21. M. Vorlíček - 1:0

39. P. Putz - 2:0

45+1. D. Cvrček - 3:0

85. P. Štěpánek (PK) - 3:1