OKRESNÍ PŘEBOR - 9. kolo - Velké Přítočno 1:2 np Olovnice

Velké Přítočno bylo pro nás velkou neznámou, neboť s tímto soupeřem jsme v novodobé historii nikdy nehráli. Moderní obec plná novostaveb vyhrála v roce 2018 OP a následující tři roky se zde kopala I.B třída. V loňském soutěžním ročníku OP pak tamní SK obsadilo pěkné šesté místo v tabulce a stále zde působí řada hráčů se zkušenostmi z vyšších soutěží. Úvodní patnáctiminutovku jsme se prakticky jen bránili, domácí měli k dispozici tři rohové kopy, dva trestňáky a ještě jsme jim dopřáli nepovedenou malou domů, kterou stačil napravit Jaroslav Prosický zákrokem "last minute" proti Holasovi. V 15. min jsme zaznamenali první střelecký pokus mimo tři tyče, na svědomí ho měl Putz a minutu nato se Cvrček vydal na útočný výpad, který ostrým skluzem ve vápně musel hasit Rylko jen za cenu pokutového kopu a Petr Putz nekompromisně trestal - 0:1. Tento moment nás měl nakopnout, ale nestalo se a dál jsme spíše čekali na to, co s námi domácí provedou. Ve 28. min mohl srovnat Holas, ale Prosický napravil svůj předchozí nezdar v podobě nezachyceného míče a pohotovým zákrokem náš tým podržel ve vedení. Následně jsme zblokovali některé povedené střely domácích, aby ve 39. min postupoval z úhlu sám na kasu Holas a Prosický se štěstím vyrazil merunu na roh. Až ve 43. min jsme konečně trefili zařízení, Frič předal balón Putzovi, a ten z první prověřil pozornost Tomáše Nedvěda. Druhý poločas byl o stupeň lepší než ten první, ale stále jsme to nebyli my, chyběl pohyb, nabídka, zápal do hry, ve 46. min Vorlíček pálil nepřesně. Domácím naskakovaly další rohové kopy, ve 48. min Senko centroval a Holeček zakončoval do prostoru, kde byl připravený Prosický. V 52. min začal nový zápas, neboť i domácí dostali možnost kopat penaltu (jasná) a kapitán Dušan Holeček po vzoru Antonína Panenky dorovnal skóre - 1:1. 53. min a tečovaný trestný kop v podání Putze vedoucí branku nepřinesl. V 58. min pálil těsně vedle střídající Jícha a chvíli po něm to vzal na sebe Holas a Prosický si připsal další důležitý zákrok. Po hodině hry vzplály emoce naplno, Holas znovu nevybíravě zajel do našeho stopera a po druhé žluté kartě byl podruhé v této sezóně vyloučen. Místo našeho očekávaného tlaku však přišla další řada standardek v podání domácích, po jedné z nich zakončoval střídající čahoun Feda hlavou o chlup nad! Až v 81. min jsme kopali první rohový kop, Frič centroval - Putz pálil nad. Nastavovalo se pět minut a obě strany chtěly vyhrát, ale žádné se to nakonec nepovedlo, a tak jsme kopali letos podruhé dodatečný penaltový rozstřel. V prvních dvou sériích střelci nezaváhali, za nás proměnili Petr Putz a Jan Pergler, za domácí odpověděli opět "po panenkovsku" Dušan Holeček a Ondřej Kuba (2-2). Třetí várku načal Vítězslav Ocásek, který trefil břevno a vypadalo to na podobný scénář jako v Družci. Jenže náš brankář "Jaroušek Neuer" nejprve vyčapal nejlepšího střelce Přítočna Pavla Studenovského a ve čtvrté sérii i Jana Dáňu, což při úspěšných pokusech Davida Friče i Matěje Vorlíčka znamenalo bonusový druhý bod pro nás (2-4).

Dnes jsme odehráli náš herně nejhorší zápas v OP, který v mnohém připomínal nedávné derby Slavia - Sparta (1:1). Jediným pozitivem jsou výborně ubráněné standardní situace domácích a úspěšný penaltový rozstřel, díky němuž si odvážíme "zlaté" dva body a zůstáváme v kontaktu s čelem OP (Jedomělice, Družec). Po utkání měl v kabině patřičný proslov náš hrající trenér Putz a na příští nedělní domácí utkání (8.10.) s Viktorkou Černuc chystá náš "trenérský triumvirát" Petr Putz - Milan Buchta - Marek Suchánek některé změny v sestavě a hlavně očekává zlepšený výkon od všech hráčů! Výkop je v 16:00. Přijďte fandit!

SK Velké Přítočno - Sokol Olovnice 1:2 np (0:1)

16. P. Putz (PK) - 0:1

52. D. Holeček (PK) - 1:1

D. Frič (rozhodující PK) - 1:2

(O) Petr Putz - proměnil - 0:1

(VP) Dušan Holeček - proměnil - 1:1

(O) Jan Pergler - proměnil - 1:2

(VP) Ondřej Kuba - proměnil - 2:2