OKRESNÍ PŘEBOR - 5. kolo - Hrdlív 1:4 Olovnice

Zápas v Hrdlívě jsme mohli gólově otevřít v 1. minutě, když Matěj Vorlíček postupoval sám vstříc domácí kase, po úspěšném blafáku brankáři Zobinovi však merunu na poslední chvíli stačil vykopnout jeden z domácích zadáků na tyč, od níž se balón vrátil zpět do pole, kde ho Zobina nedokázal zpacifikovat, avšak Dominik Cvrček ho levačkou do sítě neprocpal! Mrzet nás to dlouho nemuselo, po sérii standardek v podání Muchy, Friče a Putze jsme domácí přišpendlili na vlastní polovinu a ve 14. min Petr Putz parádní pobídkou uvolnil Marka Muchu, a ten pravačkou napálil míč přesně za háčky - 0:1. Ve 26. min naši hráči Putz, Mucha, Vorlíček dostali pod tlak místní obránce, ti chybovali při rozehrávce a "Putzik" nekompromisně trestal - 0:2. Jedinou vážnější příležitost v první půli měli domácí až ve 40. min, když po akci fofrníka Nového vznikl v našem vápně závar, který jsme dokázali včas vyřešit a zabránit tak kontaktní brance. Hned zkraje druhého poločasu jsme hrdlívské dorazili definitivně, v 54. min Putz z rohového kopu našel neomylně kopačku Muchy, jehož projektil na přední tyči zblokovali obránci na další roh. S ním jsme naložili ještě lépe, když nacvičený signál Putz - Frič uklidil druhý jmenovaný nechytatelně do štrekovaného - 0:3. V 61. min Šťastný hledal ve vápně kapitána Horníka, ten v záklonu hlavičkoval těsně vedle zařízení. Minutu nato další chyba v zadních řadách Hrdlíva, Putz udělal kličku gólmanovi a zavěsil - 0:4! Od 66. min jsme prostřídali a utkání se prakticky jen dohrávalo, v 78. min dlouhodobě nejlepší hráč domácích Daniel Nový po individuální akci alespoň částečně vylepšil náladu svému trenérovi Petráškovi - 1:4. Pět minut před koncem vyplaval na zadní tyči nekrytý Zděradička, ale merunu netrefil dobře a míč skončil vysoko nad.

Dnes z Hrdlíva zaslouženě vezeme důležité tři body. Kvinteto hráčů Hajný, Ocásek, Prosický, Ševčík, Vorlíček zaslouží absolutorium za to, že tým nenechalo na holičkách a dorazilo kvůli dnešnímu utkání až z dovolené z jižních Čech. Sokol Hrdlív podle slov svého trenéra okresní přebor bere jako zkušenost, mladí ho prý už hrát nechtějí, stačí jim trojka, čtyřka (III., IV. třída), navíc mají těžký los a někteří hráči jim zkrátka nechodí (mají jiné priority) nebo chodí málo (Raclavský). Náš tým se naopak po dnešním vítězství dostal do pohody, která nám všem dodává klid do dalších zápasů. Ten nejbližší sehrajeme v neděli 10. září od 17:00 v ŽELVA aréně. Naším soupeřem bude Sokol Lidice, v jehož řadách nastupuje i exligista JAN PROCHÁZKA (Most, Kladno)! Přijďte fandit!

Sokol Hrdlív - Sokol Olovnice 1:4 (0:2)

14. M. Mucha - 0:1

26. P. Putz - 0:2

55. D. Frič - 0:3

62. P. Putz - 0:4

78. D. Nový - 1:4