OKRESNÍ PŘEBOR - 4. kolo - Olovnice 3:1 Smečno

V prvním domácím utkání v OP jsme hostili Sokol Smečno, které v loňské sezóně bojovalo do posledního kola o prvenství v přeboru se Slavojem Kladno a Jedomělicemi. Nastoupili jsme v nejsilnější možné sestavě, ale hosté ze Smečna potřebovali po domácí prohře s Jedomělicemi (2:4) zabrat a od úvodních minut se tlačili do útoku. V 9. min rozehrával trestný kop Valta, Prosický vyrazil míč do strany, kde stál připravený Pokorný, ale náš brankář si s jeho dorážkou z bezprostřední blízkosti dokázal zázračně poradit a skóre se tak nezměnilo. V 11. min Valta vybojoval míč a přesným centrem do vápna našel Zdeňka Muchu, jehož hlavička o metr minula naši kasu. Hostující tandem Valta - Mucha hrozil i nadále, v 17. min pálil druhý jmenovaný jen do Prosického a od 21. min hráli oba naši stopeři se žlutou kartou! Až ve 25. min jsme se alespoň na chvíli dostali do hry, když jsme zahrávali první rohový kop zápasu a minutu nato po přihrávce Cvrčka pálil Marek Mucha z dobré střelecké pozice jen do ochranné sítě. Tentýž hráč následně rozehrával i dva trestňáky, avšak od 35. min jsme se znovu dostali pod tlak, který vrcholil těsně před pauzou, kdy Valta poslal míč do ohně na Sudu, proti jehož hlavičce reflexivně zasáhnul Prosický. Těsně před odchodem do šaten zakombinovali Vorlíček s Putzem, po jehož přihrávce Marek Mucha orazítkoval břevno! Smečno v první půli dominovalo, skóre však i přes značnou převahu ve všech činnostech hry (rohové kopy 3-6) zůstalo bezbrankové. Po poločasové přestávce pálil Marek Mucha těsně vedle zařízení, hosté kontrovali v 58. min hry po přihrávce Zdeňka Muchy střelou Valty do boční sítě. Po hodině hry dvojice Nídr - Vavrinec vybojovala zdánlivě ztracený balón pro Davida Friče, ten si vyměnil merunu s Putzem a následně načechral míč na hlavu Muchy, který prodloužil na Petra Putze, a ten levačkou podél gólmana zavěsil - 1:0! Hosté reagovali okamžitě střídáním, do hry místo Václava Sudy vypustili svého dlouhodobě nejlepšího střelce Václava Baža vracejícího se po zranění. I na tuto variantu jsme však byli připraveni a v 66. min Putz brilantně posadil trestňáček přesně na hlavu kapitána Ocáska, a ten senzačně zvýšil naše vedení - 2:0. V 69. min se hosté vrátili zpět do hry, když standardku Balíka prodloužil Bažo na zadní tyč a Zdeněk Mucha skóroval - 2:1. Poté jsme občerstvili síly na hrací ploše, aby v 76. min vystřídavší Ondřej Hajný pálil jen do brankáře. V 78. min mohli hosté srovnat krok, proti střele Jana Sudy stála dobře postavená levá tyč Prosického brány! A nedáš, dostaneš se potvrdilo takřka vzápětí, kdy Putz prostrčil balón na Vorlíčka, a ten levačkou s přispěním břevna propálil v 80. min Ulma potřetí - 3:1! Závěr jsme si zkušeně pohlídali a v poločase nepředstavitelné se stalo skutečností - silné Smečno jsme dokázali položit na lopatky.

První výhru v OP za tři body připisujeme ve svém druhém utkání proti loňskému bronzovému týmu tabulky Smečnu. Výhra je o to cennější, že soupeř má výborný tým a od příštího kola se nejspíše vrátí na loňskou spanilou vítěznou sérii, která ho katapultovala až do bojů o postup do I.B třídy. Fotbal dnes opět ukázal, že nemá logiku a každý poločas i zápas je jiný a jedinečný. O další body do tabulky OP budeme bojovat v sobotu 2. září od 17:00 na hřišti Sokola Hrdlív, který je po dvou kolech zatím bez bodů, avšak dva přátelské zápasy s ním v nedávné době přinesly pěknou podívanou (4:4, 4:3), a tak se dá čekat další tuhý boj o body.

Sokol Olovnice - Sokol Smečno 3:1 (0:0)

61. P. Putz - 1:0

66. V. Ocásek - 2:0

69. Z. Mucha - 2:1

80. M. Vorlíček - 3:1