Zichovec 0:5 Olovnice

Do Zichovce jsme přijeli s cílem prodloužit naší rekordní 26 zápasovou mistrovskou sérii bez prohry (poslední porážka v mistráku 14. května 2022 ve IV. třídě na Stochově 1:2) a především bavit fotbalem sebe i diváky. K tomuto záměru měla dopomoci i nová posila v týmu - ONDŘEJ NOVÁK (31 let - hrál za kluby Viktoria Všestudy, AFK Veltrusy, SK Vojkovice), který se přestěhoval do Olovnice a v uplynulých sedmi letech se věnoval především vytrvalostnímu běhání. Zichovec se však v jarní části sezóny prezentuje v domácím prostředí výbornými výkony, a když k tomu připočteme fakt, že jsme zde proti místnímu A týmu naposledy uspěli před 15 lety, nečekalo nás nic jednoduchého. První dvacetiminutovka byla vyrovnaná s mírnou střeleckou převahou domácích, za které ve 2. minutě vyzkoušel pozornost brankáře Prosického pohotovou střelou Pospíšil, aby pět minut nato zaměstnal našeho strážce brány svou plašmuškou Pecinka. Ve 14. minutě vyřešil sudí Bázler konflikt Nídr kontra Pospíšil žlutými kartami na obou stranách a zanedlouho po odkopu Ocáska pálil Cvrček na zadní tyč, přičemž Souček jeho projektil dokázal na poslední chvíli vyškrábnout na roh. Ve 27. minutě jsme lehce ztratili balón a zichovečtí postupovali sami dva na našeho stopera Nídra, když se zezadu přiřítil navrátivší se Josef Vavrinec, ten čistým způsobem odebral domácím merunu a náš následný odkop k údivu všech prodloužili místní zadáci tak nešťastně, že se v tutovce zjevil Ondřej Suchánek, jehož pumelici ještě dokázal Souček vyrazit, ale na dorážku Ondřeje Hajného už stačit nemohl - 0:1. Od tohoto okamžiku byli zichovečtí jako opaření a zbytek prvního dějství patřil nám. Ve 28. minutě "Čára" přistrčil míč do běhu "Putzikovi" a jeho střela se jen těsně mezi tři tyče nevešla. 32. minuta přinesla další důležitý moment dnešního střetnutí, když Pepa Vavrinec co by krajní bek poslal ostrý centr do vápna, na který si naběhnul Jan Pergler a byť napoprvé mu nevyšel krok, napodruhé už kulatý nesmysl umístil přesně pod víko - 0:2. Uběhly jen dvě minuty a Putz levačkou znovu protáhnul Součka, který jeho pokus vyrazil na rohový kop. Ve 36. minutě pálil z ostrého úhlu Cvrček a místní strážce svatyně měl zase plné ruce práce, aby zkrotil merunu před brankovou čárou. Utkání definitivně v náš prospěch zlomila 42. minuta hry, v níž nepovedený odkop zachytil Honza Pergler a z dobrých 35 m nádherně přeloboval špatně postaveného gólmana Součka - 0:3! Druhý poločas začal sérií standardních situací domácích, které vyvrcholily štiplavým pokusem stopera Červenky do připravených Prosického rukavic. V 53. minutě Putz skvostnou přihrávkou mezi stopery našel neomylně Suchánka, který tváří v tvář Součkovi nezaváhal a rázem jsme byli v ještě lepší komfortní situaci - 0:4. Po hodině hry nahradil Dominika Cvrčka Ondřej "Novas" Novák, ale mnohem více zaujal z frustrace rozkopnutý rohový praporek v podání zichoveckého Hoška, za což inkasoval oprávněnou žlutou kartu a brzy ho následoval i náš brankář Prosický za nemístné výroky na adresu rozhodčích. V 65. minutě byli domácí asi nejblíže ke korekci skóre, když tečovaná rána kapitána Huga Forstera skončila na spojnici břevna a tyče. Pár minut nato Sklář pálil z bezprostřední blízkosti vysoko nad a v 82. minutě ještě Prosického nechal vyniknout Červenka. Poslední dvě zajímavé momentky se zrodily v samotném závěru utkání. V 86. minutě si Putz všimnul špatně postaveného brankáře Součka a byl tu další parádní gól takřka z poloviny hřiště, když jeho platnost (míč se odrazil od břevna do brankáře a za čáru) musel posvětit až hlavní rozhodčí, který si byl svým rozhodnutím zcela jistý, což potvrdil následně i zichovecký gólman po závěrečném hvizdu - 0:5! V 90. minutě ještě Suchánek posadil merunu přesně z rohu na hlavu Ocáskovi, a ten v záklonu hlavičkoval mimo tři tyče. Za týden v neděli 4. června od 17:00 nás čeká předposlední zápas ve III. třídě skupině B, když nás po 30 km výjezdu do Zichovce tentokrát čeká 15 km cesta do Dřetovic, kde budeme čelit tamní, v tabulce páté Spartě v čele se dvěma střelci Jakubem Šimůnkem (29 branek) a Jakubem Veselým (18 branek). Přijeďte fandit!

SK Zichovec - Sokol Olovnice 0:5 (0:3)